{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424273

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با صدور پیامی، وضعیت مقابله با ویروس کرونا را در استان قرمز اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طی پیامی از سوی رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان، مقابله با بیماری کرونا در وضعیت «قرمز» قرار گرفت.

مرادی ضمن چند توصیه بهداشتی و ایمنی به خانواده‌ها با جدی بودن خطر این ویروس از مردم خواست که در منزل بمانند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی، در این پیام عنوان کرده است که «همانگونه که مستحضرید ویروس کرونا در حال حاضر بیش از ۱۲۰ کشور جهان را درگیر کرده و بیش از ۱۲۰ هزار نفر مبتلا و حدود ۵ هزار قربانی ماحصل هجوم این ویروس به کشورهای مختلف جهان است.

کشور ما و به تبع آن استان کرمانشاه نیز در معرض آسیب گسترده این ‌ویروس قرار گرفته و متاسفانه به زودی با آمار بالای مبتلایان، شاهد یک رخداد تلخ و همه گیر در کشور و استان خواهیم بود.

لذا به صراحت با اعلام ‌وضعیت قرمز و هشدار جدی یک بحران فراگیر که شمار بسیاری از خانواده های استان را به گرداب رنج‌ و ‌عذاب خواهد کشید، از همه مردم، از هر قشر، صنف، ‌مذهب، منطقه و... در استان قویا می خواهم‌ب رای نجات جان خود و خانواده‌تان، در خانه به صورت قرنطینه و ‌بدون ارتباط با دیگران بمانید و به هیچ وجه با حضور در جمع، بازار، خیابان و یا هرجای دیگری، خود را در معرض حمله دردآور ویروس به جان و‌ روانتان قرار ندهید.

ضمن اینکه از همکاری گسترده مردم فهیم استان در مبارزه با کرونا سپاسگزاری می‌نمایم، به همگان اعلام می کنم این هشدار را به منزله یک فوریت گسترده بهداشتی بدانید و‌ با انجام رفتارهای پرخطر و یا بی توجهی به دستورات بهداشتی، در درد، رنج و ‌مرگ عزیزانتان سهیم نشوید، چرا که در حال حاضر با بی توجهی و سهل انگاری عده‌ای، جان دیگر شهروندان و به ویژه کادر بهداشتی، درمانی کشور که با ایثار و از خودگذشتگی کم نظیر در حال تلاش شبانه روزی هستند، به مخاطره جدی افتاده و یا موجب مرگ آنان شده است. 

در پایان تکرار می‌کنم که در خانه بمانید و با هر آنچه دارید و برای شما مقدور است، زندگی خود را در خانه بگذرانید. مغازه‌ها و ‌محل‌های خود را تعطیل و ترک کنید، زیرا شهر پر از بمب باران ویروس وحشی کووید ۱۹ است و این زندگی شما را به شدت تهدید می‌کند.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری