کد خبر 422468

فوق‌العاده ویژه چگونه برای معلمان محاسبه خواهد شد؟

معاون وزارت آموزش وپرورش گفت: در حال تنظیم جداول لازم هستیم تا فوق‌العاده ویژه برای معلمان در نظر گرفته شود و پیشنهاد آن را به سازمان اداری و استخدامی ارائه می‌دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره اینکه فوق العاده ویژه معلمان چگونه اجرایی خواهد شد؟ اظهار کرد: در آموزش وپرورش وقتی تصمیم گرفتیم افزایش فصل دهم قانون مدیریت را اعمال کنیم می‌دانستیم که تفاوت‌های ناشی از رتبه بندی از بین می‌رود بنابراین قرار گذاشتیم تا حق معلمان تضییع نشود و کاری کنیم آن‌ها را بر روی پایه 50 درصد امتیازات قانون مدیریت بیاوریم.

در حال تنظیم جداول فوق‌العاده ویژه برای معلمان هستیم

وی افزود: برای اینکه معلمان همانند سایر دستگاه‌ها از افزایش 50 درصد امتیازات قانون مدیریت برخوردار شوند و تبعیض‌ها را برداریم فصل دهم را اجرا کردیم اما همزمان تقاضای اصلاح آیین‌نامه رتبه بندی را داشتیم.

الهیار متذکر شد: از سال 86 به بعد که قانون مدیریت خدمات کشوری عملیاتی شد تا به امروز امتیازات فصل دهم در آموزش وپرورش به 50 درصد نرسیده بود و همیشه پایین‌تر از کارکنان دولت بودند. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: برای آنکه بتوانیم این ظرفیت را بهبود دهیم فوق‌العاده ویژه را برای مشاغل آموزشی تعریف کردیم که دامنه‌دار و متغیر خواهد بود و بر اساس رتبه‌های حرفه‌ای لحاظ می‌شود،  هم‌اکنون در حال تهیه پیش‌نویس و تنظیم جداول آن هستیم تا به زودی در قالب نامه‌ای به سازمان اداری و استخدامی ارائه شود.

الهیار ادامه داد: فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری 9 آیتم دارد که سه آیتم آن پایه و اصلی و 5 آیتم آن تبعی هستند و یک آیتم نیز تبعی این 8 مورد است که فوق العاده ویژه است.

وی افزود: چون تمام اجزای فصل دهم به 50 درصد رسیده است، فوق‌العاده ویژه در حقوق فرهنگیان عدد قابل توجهی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تامین بار مالی فوق‌العاده ویژه گفت: هم اکنون در حال کار کردن بر روی جداول هستیم تا بدانیم برای هر معلم از چند درصد تا چند درصد می‌شود و چطور با رتبه‌های حرفه‌ای موجود آن را تناسب دهیم پس از آن پیشنهاد به سازمان برنامه و بودجه برای تأمین بار مالی می‌رود که اگر تصویب شود برای اخذ منابع مالی از سرجمع منابع مالی بودجه استفاده می‌کنیم.

الهیار بیان کرد: بعد از کار روی جداول، ضریب فوق‌العاده ویژه را متناسب با رتبه‌ها تعریف می‌کنیم و در نهایت پیشنهاد کلی خود را به سازمان اداری و استخدامی ارائه می‌دهیم چون آنها باید تأیید کنند که برای تأمین بار مالی نظر سازمان برنامه و بودجه را خواهند گرفت.

وی گفت:معلمان مطمئن باشند هم شخص وزیر و هم ما دنبال فوق العاده ویژه هستیم اما برای ما مهم بود که برای کارکنان آموزش و پرورش امتیازات فصل دهم کامل شود همچنین با تعریف فوق العاده ویژه می‌توانیم تفاوت‌های حرفه‌ای را برگردانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • باسلام و عرض ادب لطفا افزایش حقوق معلمان را که هرچند ضعیف است رسانه ای نکنید با تشکر
    ۰ ۰

    باسلام و عرض ادب لطفا افزایش حقوق معلمان را که ضعیف هم هست رسانه ای نکرده و قوی نشان ندهید مگه کدام وزاتخانه افزایش حقوق کارمندانش را بوق و کرنا می کند

  • مجید
    ۰ ۰

    چرا به نیروهای اداری حداقل ۲۸ درصد تعلق گرفته ولی به همکاران کادر آموزشی هفده ودنیم درصد؟ تبعیض و بی عدالتی چرا؟