کد خبر 422411

توصیه‌های مهم جهانگیری به ۷استاندار برای مقابله با کرونا

معاون اول رییس جمهوری با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی کشور، بر بسیج همه امکانات و همکاری همه دستگاه‌ها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری در تماس‌های تلفنی با استانداران استان های تهران، قم، البرز، گلستان، گیلان، مازندران و خوزستان در جریان آخرین وضعیت این استان ها در خصوص تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، تعداد جان باختگان و بهبود یافتگان، نیازها، اقدامات پیشگیرانه و وضعیت بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار گرفت.

وی در این گفت و گوهای تلفنی با اشاره به لزوم برنامه ریزی و فعالیت استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در چارچوب سیاست ها و برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اجرای بخشنامه ها و مصوبات این ستاد، با به کارگیری تمامی ظرفیت های استان، بر آگاه سازی، آموزش، اطلاع رسانی به موقع و نیز استفاده از توان همه دستگاه ها بهویژه سازمان های مردم نهاد و رسانه ها برای افزایش سطح بهداشت فردی و عمومی به عنوان اصلی ترین روش مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

جهانگیری با بیان اینکه دولت با کمک همه نهادها در تلاش است تا نیازمندی ها و امکانات مورد نیاز همه مناطق کشور برای مقابله با این بیماری را تامین کند، از استانداران خواست تا با شناسایی و بسیج امکانات همه دستگاه ها ضمن رسیدگی به وضعیت مبتلایان، مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند.

معاون اول رییس جمهوری ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی که در گوشه و کنار کشور در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، اظهار داشت: در مقطع حساس کنونی باید از خدمات همه نیروها و کسانی که برای رفع کمبودها و نیازهای روزمره مردم در بخش های مختلف تلاش می کنند، تشکر کرد.

جهانگیری همچنین با تاکید بر ضرورت شناسایی و برخورد با سودجویان و متخلفانی که با احتکار و گران فروشی اقلام بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم، نظام سلامت کشور را هدف قرار داده اند، ‌ گفت: استانداران باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا ضمن معرفی این افراد به مراجع قضایی آرامش در بازار محصولات بهداشتی و درمانی ایجاد شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با همبستگی اجتماعی و اراده ملی و امید به آینده کشور از این بحران به سرعت عبور کند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین ضمن تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا نظیر استقرار افراد در منازل و پرهیز از سفرهای درون شهری و برون شهری، خواستار مدیریت صحیح و برنامه ریزی برای کاهش ترددها شد.

استانداران تهران، قم، البرز، گلستان، گیلان، مازندران و خوزستان نیز در این مکالمه های تلفنی ضمن ارایه گزارشی از آخرین اوضاع و برنامه های اجرا شده برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، به تشریح اقدامات خود در زمینه تجهیز مراکز درمانی، اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و بهره گیری از ظرفیت های نهادهای نظامی و سازمان های مردم نهاد را بیان کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر