{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421301

کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۱ در شرایط پاک قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا،  همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۹۰ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت،  غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

بر این اساس،  ایستگاه‌های شاد آباد (منطقه۱۸) با شاخص ۱۱۳،  پارک شکوفه (منطقه۱۴) با شاخص ۱۰۹ و شهرداری (منطقه ۲۲) با شاخص ۱۰۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه۱۵) با شاخص۵۸، اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۶۱ و شهرک چشمه (منطقه۲۲) با شاخص ۶۵ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۲۸ روز هوای پاک،  ۲۳۵ روز هوای قابل قبول،  ۷۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی،  کودکان،  سالمندان و زنان باردار)  و ۵ روز هوای ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.

بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۲ قانون هوای پاک،  از ۲۳ دی امسال واژه  «قابل قبول»  جایگزین عبارت  «سالم»  در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری