{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421273

سازمان برنامه و بودجه هفته گذشته و در راستای رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌های نیروی انسانی بخشنامه‌ای را صادر و ابلاغ کرده است که بر اساس آن امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا سقف ۵۰درصد برای کارکنان دولت افزایش یابد. علیرغم تاثیر خوب این بخشنامه بر افزایش حقوق کارکنان دولت، صدور احکام جدید فرهنگیان و همپوشانی‌های آن با طرح رتبه‌بندی گلایه‌ها و اعتراضاتی را از سوی معلمان به همراه داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن درباره جزئیات این بخشنامه توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: دریافت هرگونه امتیاز و افزایش حقوق دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری باید کاملا در راستای قوانین و مقررات و ظرفیت های قانون مدیریت خدمات کشوری باشد و چیزی اضافه بر آن نمی‌توانیم انجام دهیم.

وی افزود: موضوع رتبه‌بندی معلمان از سال‌های گذشته مطرح شده بود و پایه اصلی و رسمی آن در سال ۹۴ گذاشته شد. در آن زمان گفته شد که بر اساس ظرفیت‌های فصل دهم قانون خدمات کشوری، حق شغل معلمان تحت عنوان «حق شغل حرفه‌ای» افزایش یابد تا آنها بتوانند از امتیازاتی برخوردار شوند و بر اساس رتبه‌ای که می‌گیرند خود را ارتقا دهند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه بندی به این شکل در سال ۹۴ انجام و احکام صادر شد گفت: در سال ۹۶ در خلال تصویب برنامه ششم توسعه، نمایندگان مجلس بندی را در ماده ۶۳ گنجاندند و دولت را مکلف کردند که رتبه بندی حرفه‌ای را برای معلمان اجرا کند.

الهیار ادامه داد: ولی متن مبهم نوشته شده بود و نشان نمی‌داد که رتبه بندی باید در قالب لایحه به مجلس برود یا از طریق مصوبه دولت قابل انجام است. در نهایت تصمیم بر آن شد که بر اساس مفاد ماده ۶۳ احتیاجی به لایحه و ارسال به مجلس نیست و دولت می‌تواند رتبه بندی را در قالب مصوبه‌ای به اجرا در بیاورد.

وی با اشاره به اینکه طرح آماده و در دولت به بحث گذاشته شده و در نهایت اواسط امسال در هیئت وزیران به تصویب رسید عنوان کرد: بر خلاف رتبه بندی سال ۹۴ که فقط یک آیتم از فصل دهم را افزایش داده بود، این بار سه آیتم از امتیازات فصل دهم یعنی «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» مشمول افزایش شد و  هرکدام از افراد بر حسب رتبه‌های تخصیصی از افزایش‌هایی برخوردار شدند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: چندی بعد از اجرای این مصوبه، بخشنامه سازمان برنامه ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شد تا برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این بخشنامه سه ویژگی دارد، نخست آنکه برای همه کارکنان دولت قابل اجراست و دوم آنکه میزان افزایش امتیازات تا ۵۰ درصد است و سوم آنکه به منظور رفع تبعیض انجام شد اظهار کرد: ما بررسی کردیم که در سال‌های گذشته آموزش و پرورش نتوانسته امتیازات فصل دهم را چه برای آموزشی‌ها و چه کارکنان اداری افزایش بدهد. برای کادر آموزشی‌ نیز تنها چند آیتم در قالب رتبه بندی مشمول افزایش شده بود.

باید یک بار برای همیشه پایه حقوق فرهنگیان را تثبیت می‌کردیم

الهیار ادامه داد: تبعیضی شکل گرفته بود و ما برای برداشتن این تبعیض و اینکه یک بار برای همیشه پایه حقوقی فرهنگیان را افزایش و تثبیت کنیم تصمیم گرفتیم علاوه بر رتبه بندی این بخشنامه را هم به این شکل که توضیح خواهم داد اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور، همه امتیازات فصل دهم را در برمی‌گیرد گفت: فصل دهم شامل حق شغل، حق شاغل، فوق‌العاده شغل، عائله مندی، اولاد، فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده مناطق محروم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه بندی احکام مشمولان از ۳۵ تا ۵۰ درصد در سه آیتم ارتقا یافته بودند و اکنون بهتر است که سایر اقلام و امتیازات هم ارتقا پیدا کند و قطعا به نفع فرهنگیان است عنوان کرد: در کل ۳۰ درصد افزایش حقوق نسبت به عدد رتبه بندی رخ می‌دهد.

چرا برخی احکام جدید حقوقی مشمول افزایش چندانی نشده است؟

الهیار درباره برخی اعتراضات مبنی بر آنکه احکام جدید حقوقی مشمول افزایش چندانی نشده است گفت: برای کسانی که قبلا رتبه ۵ را در طرح رتبه بندی گرفته بودند «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و آیتم‌های دیگر عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد ولی کسانی که رتبه‌های پایین‌تر ۱ و ۲ و ۳ بودند افزایش حقوق قابل توجهی پیدا کردند. بنابراین افرادی که در رتبه ۴ و ۵ هستند از افزایش کمی برخوردار شدند که طبیعی است چون قبلا دریافتی را در سه آیتم به صورت کامل داشته‌اند.

علت حذف آیتم «حق شغل حرفه‌ای» از احکام‌ چه بود؟

وی در پاسخ به اینکه یکی دیگر از اعتراضات فرهنگیان این است که حق شغل حرفه‌ای از حکم‌ آنها حذف شده است گفت: این طور نیست و حق شغل حرفه ای حذف نشده. حق شغل حرفه‌ای واژه‌ای بود که به استناد رتبه بندی سال ۹۴ وارد احکام شده بود و در رتبه بندی سال ۹۸ این افزایش تحت عنوان حق شغل محسوب شده و امتیاز آن کامل در احکام وجود دارد.

چرایی عدم اعمال همتزاری برای دارندگان مدرک دکتری

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره عدم اعمال همتزاری برای دارندگان مدرک پی اچ دی نیز گفت: برخی فرهنگیان سوال کرده بودند که چرا برای ما حق همترازی برقرار نمی‌شود. حق همترازی به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری وجود ندارد و قبلا در قانون استخدام کشوری وجود داشت و اکنون هیچ مجوزی را در این زمینه نداریم.

عدم امکان اجرای همزمان رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات

وی با تاکید بر اینکه در مجموع باید یکبار برای همیشه تصمیم گیری می‌کردیم که کارکنان آموزش و پرورش مانند سایر کارکنان دولت از افزایش امتیازات فصل دهم برخوردار و پایه حقوق از تثبیت خوبی برخوردار شود گفت: در حال حاضر امکان اجرای همزمان هر دو آیین نامه رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات وجود ندارد، زیرا ظرفیت‌های قانون مدیریت خدمات کشوری محدود است.

الهیار افزود: ما می‌توانستیم اول ۵۰ درصد امتیازات را افزایش دهیم و بعد رتبه بندی را روی ۵۰ درصد اجرا کنیم. ولی قانون این اجازه را به ما نمی‌دهد. ظرفیت قانون محدود و مشخص است؛ اما در کل این اقدام به نفع فرهنگیان است و اگر همکاری کنند می‌توانیم برای سال آینده موارد دیگری را به احکامشان اضافه کنیم. اعمال ضریب افزایش سال ۹۹ نیز کمک کننده و بهبود دهنده است.

گلایه‌های فرهنگیان مبنی بر همپوشانی این بخشنامه و طرح رتبه بندی

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به گلایه‌های فرهنگیان مبنی بر همپوشانی این بخشنامه و طرح رتبه بندی و اینکه در نهایت علیرغم تبلیغات فراوان، باز هم در عمل رتبه بندی اجرا نشده و اکنون شاهد هستیم که فرهنگیان نیز همانند سایر کارکنان دولت مشمول همان افزایش۵۰  درصدی شده‌اند گفت: رتبه‌بندی در راستای تکلیف ما در برنامه ششم توسعه اجرا شد. بله، این ایراد به ماهیت حقوقی دستگاه آموزش و پرورش برمی‌گردد و مادامی که از قانون مدیریت خدمات کشوری تبعیت می‌کنیم هر افزایشی باید در ظرفیت قانون رخ دهد حتی رتبه بندی.

وی ادامه داد: افزایش‌های حقوقی کارکنان دولت فقط خودش را در فصل دهم نشان می‌دهد و سایر فصول قانون مدیریت خدمات کشوری به افزایش حقوق مرتبط نیست. ما در راستای تکلیف خود در برنامه ششم توسعه به سراغ رتبه بندی رفتیم، مصوبه را گرفتیم و اجرا کردیم و اتفاق خوبی افتاد. آن زمان بحث بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی برای کارکنان دولت مطرح نبود.

الهیار تاکید کرد: باید وضعیت فعلی را بسنجیم. دولت دو آیین نامه دارد؛ رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم. چون قانون اجازه همزمان این دو را نمی‌دهد و ضعف قانونی داریم باید یکی انتخاب می‌کردیم. می‌توانستیم فقط رتبه بندی را برای معلمان و بخشنامه مذکور را فقط برای کارکنان اداری به اجرا در بیاوریم که به ضرر معلمان بود. ما تصمیم گرفتیم امتیازات فصل دهم برای همه اجرا کنیم.

باب رتبه بندی بسته نشده؛ پیگیری برای سال جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باب رتبه بندی نیز بسته نشده و می‌توانیم برای سال جدید و از طریق مبادی ذیربط پیگیری و تاکید کنیم که باید با توجه به برنامه ششم توسعه رتبه بندی اجرا شود اظهار کرد: برای ما اهمیت داشت که برای کل فرهنگیان افزایش ۵۰ درصدی را در هشت آیتم لحاظ کنیم و پایه حقوقی‌شان را تثبیت کنیم. هر دو را نمی‌توانستیم اجرا کنیم.

بودجه رتبه‌بندی صرف اجرای این بخشنامه می‌شود؟

وی در پاسخ به اینکه آیا با این تفاسیر بودجه رتبه‌بندی برای این بخشنامه می‌رود و رتبه بندی دیگر بودجه‌ای ویژه ندارد؟ گفت: این اعتبار، پایه است. برای اجرای بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی، ماهانه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که ۲۳۰ میلیارد آن در رتبه بندی دیده شده و ۱۷۰ میلیارد تومان را باید تامین کنیم.

الهیار در پاسخ به اینکه آیا این روند، نوعی اجحاف در حق معلمان در مقایسه با سایر دستگاه‌ها نیست گفت: اکنون اتفاق خوبی افتاده است. اگر خاطرتان باشد سال ۹۴ هم همین اتفاق رخ داد. رتبه بندی اجرا شد و بعد برای کارمندان امتیازات فصل دهم را تا ۳۵ درصد ارتقا دادند. آقای فانی این مصوبه را جایگزین مصوبه دیگری نکرد و برای معلمان رتبه بندی و برای کارکنان امتیازات فصل دهم را ارتقا داد.

افزایش متوسط ۱.۵ میلیون تومانی حقوق در پی افزایش ۵۰ درصدی امتیازات

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: اما این بار ما بخشنامه را برای کل فرهنگیان اجرا کردیم. به طور متوسط ۷۰۰ هزار تومان در قالب رتبه بندی و ۱.۵ میلیون تومان در قالب این بخشنامه به حقوقشان افزوده می‌شود؛ به جز رتبه‌های ۵ که قبلا در سه آیتم مشمول افزایش ۵۰ درصدی در رتبه بندی شده‌اند.

وی افزود: اکنون امتیازات فصل دهم کامل تثبیت و برقرار می‌شود و بعد می‌توانیم رتبه بندی را دوباره پیگیری کنیم. از نظر مالی ضرری صورت نگرفته و این افزایش‌ها بر اساس مقررات سال ۹۸ اضافه شده و ضریب افزایش حقوق سال ۹۹ باز هم حقوق‌ها را بالاتر می‌برد.

نرخ یک ساعت حق‌التدریس سال آینده به حدود ۳۸ هزارتومان می‌رسد

الهیار با بیان اینکه نرخ یک ساعت حق‌التدریس ما در سال آینده به حدود ۳۸ هزارتومان می‌رسد و تقریبا با دانشگاه ها برابری می‌کند گفت: به این ترتیب پایه حقوق فرهنگیان به طور میانگین به حدود چهارمیلیون تومان می‌رسد.

در احکام جدید دریافتی برخی فرهنگیان کاهش یافته بود؟

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه در احکام جدید دریافتی برخی فرهنگیان کاهش یافته بود گفت: هیچ موردی نداریم که از احکام کم شده باشد. برخی تصور می‌کنند آیتم حق شغل حرفه ای یک آیتم مستقل است که حذف شده، در حالی که حق شغل حرفه ای در سال ۹۴ به استناد بخشنامه‌ای لحاظ شده بود که در فیش‌های فعلی همان حق شغل است.

وی توضیح بیشتری ارائه کرد و گفت: معلمان در سال ۹۴ دو آیتم حق شغل داشتند. یکی بر اساس امتیازات فصل دهم و یکی بر اساس رتبه بندی که اسم حق شغل حرفه ای به آن داده بودیم. اکنون در احکام  عنوانش حق شغل حرفه‌ای نیست، اما امتیازاتش قبلا اعمال شده و پولی از این بابت کسر نشده است.

الهیار درباره اینکه آیا این امکان وجود داشت که کلا رتبه بندی را طرح مجزایی در نظر بگیرید و این بخشنامه را هم اجرا کنید؟ گفت: در این صورت باید طرح رتبه بندی به مجلس می‌رفت و به قانون تبدیل می‌شد. ما چون فعلا متناظر با قانون مدیریت خدمات کشوری پیش می‌رویم نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش احکام جدید صادر و ابلاغ شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۶ ۹

  فقط برگردید به قوانین گذشته خود به خود اموزش درست می شود خواستید ابرو درست کنید چشم کور شد

 • ناشناس
  ۲۰ ۹

  باید با مسئولین بی لیاقت برخود جدی شود

 • سید مرتضی
  ۱۴ ۷

  سلام این کوتاهی دولت و آموزش و پرورش است که رتبه بندی را به مجلس نفرستاد

 • معلم
  ۲۳ ۷

  خجالت بکش از این همه دروغ پردازی افزایش یک و نیم میلیون کجا بود کلا ۶۰۰ هزار در مهر و ۱۰۰ هزار الان افزایش یافته است اونم برای کسانی که در آستانه بازنشستگی هستن

 • ناشناس
  ۱۴ ۵

  باید با یه زبانی دیگه‌ایی با این حرف زد چندین سال شعار دادید نمی تونید عمل کنید جمع اش بکنید

 • محمد
  ۱۳ ۴

  به این آقا بفرمائید لطفا خودتان بیشتر مطالعه کنید ،رتبه بندی با این بخشنامه کاملا جدا است ،

 • محمد موسوی
  ۱۶ ۳

  سلام متاسفم بر مسئولین بی مقدار ونالایق ونا کارامد .امیدوارم خداوند واهل بیت سزای خیانت جهالت شقاوت این نامسئولین را در پوشش بیماری های ناعلاج برایشان رقم بزند

 • مهران
  ۱۱ ۹

  چقدر زحمت کشیدین واسه این توضیحات مسخره ات . یه کلام می گفتی جون در رتبه بندی چیزی به کادر اداری زحمت کش !!! که از کلاس فرار کرده و به اداره پناه برده اند نمی رسید اومدین با این بخشنامه چشم معلمین رو درآوردین . ایول به این هوش شما

 • ناشناس
  ۸ ۱۱

  همش دروغه فقط اعلام میکنند و اجرا نمی کنند.

 • علی
  ۵۰ ۲۲

  چرا فقط حقوق معلم ها افزایش می یابد . آنها که در کل سال تعطیل هستن. باران بیاید تعطیل هستند، برف بیاید تعطیل هستند، آلودگی هوا تعطیل هستند. کرونا تعطیل هستند و....
  آیا نباید عدالت برقرار باشد چرا یک کارشناس بهداشت درمان همتراز با با یک معلم باید حداقل یک میلیون کمتر بگیرد؟ این عدالت است؟ چرا اینقدر بهشون بها می دهید؟

  • علیرضا
   ۱۶ ۱۳

   شما دوست عزیز حرف این دزدارو باور میکنی؟ برو فقط فیش حقوقی یه معلم با سابقه کار بالا رو ببین چقد حقوق میگیره بعد بیا اعتراض کن!

  • وحید
   ۳ ۱۱

   آره داداش از حقوق ما خبر نداری که اینو میگی

  • ناشناس
   ۰ ۱۱

   دوس داریم

  • ناشناس
   ۰ ۲

   عزیز من اگه اعتراض داری به حق و حقوق خودت چیکار دیگران داری ، برو حقتو بگیر انقد هم تنگ نظر نباش و قضاوت نکن برادر

 • علی
  ۴۰ ۲۲

  هرچه دارید بدهید به معلمان ، چون تخم دو زرده می گذارند.

 • ناشناس
  ۲ ۴

  مگه اینا خدا و پیغمبر هم میشناسن که حوالشون به اونا میدی

 • معلم شاغل
  ۳ ۵

  این الهیاررا من هرموقع می بینم استرس کل بدنمو میگیره

 • بهزا خدابنده
  ۴ ۳

  نمیدانم احکام را فله ای صادر میکنید یا براساس قرعه کشی بیشتر شعبده بازی است درحکم جدید حق شغل حرفه ای اینجانب حذف گردیده

 • ناشناس
  ۶ ۴

  اصلا مشخص نیست معیارتان چییت با۲۷سال سابقه طبقه ی شغلی ۹ ورتبه ی عالی حرفه ای مبلغ ۷۵۰۳۸۱ریال به حکم اینجانب اضافه گردیده است.واقعا چگونه باید اعتراض کرد ومبنای کارشما چیست ازکجا باید جای پای کدخدا را دید به که بایدگفت

 • ناشناس
  ۵ ۴

  اون قبلی که اضافه شد به نام رتبه بندی بود و این با نام فصل 10 خدمات کشوری مضافا" اون حدود 600 هزار تومان بودو این حدود 2میلیون تومان .اذیت نکن

 • وجدان
  ۴ ۱۵

  جالب است با مدرک دکترا وسابقه کار ببشتر نسبت به کارمند ارگان دیگه بامدرک لیسانس وسابقه کار کمتر حکمم بک میلیون کمتره

 • سید محمد رضا
  ۳ ۱۱

  اگر آقای فانی بدون مصوبه مجلس رتبه بندی را برای معلمان اجرا کرده غیر قانونی بوده و باید باطل شود و افزایش ۵۰درصد مانند افراد ادرای برای معلمان از سال ۹۴ اجرا و مابه التفاوت ۳۵درصد تا ۵۰درصد به ما پرداخت شود همینطور مجوز رتبه بندی هم برای همکارن از مجلس گرفته شود

 • محمد رضا
  ۴ ۴

  با سلام اقای وزیر ومعاون محترم اموزش وپرورش بنده با۳۲سال سابقه کار ومدرک ارشد بااحتساب رتبه بندی وخدمات کشور ی ۸۰۰ هزار تومان اضافه شده درحالی که دیگران باشرایط پایین تر بالغ بر۱۵۰۰۰۰۰هزاراضافه شده است خواهشا دروغ و فریبکاری نفرمایید

 • محمد رضا
  ۳ ۶

  با سلام و خسته نباشید آقا ی وزیر ومعاون محترم اموزش وپرورش دروغ وعوام فریبی کار ناپسن ر وزشتی است خصوصاازافراد فهیمی مانند شما لطفا نگاهی بی احکام

 • محمد رضا
  ۱ ۷

  با سلام اقای وزیر ومعاون محترم اموزش وپرورش بنده با۳۲سال سابقه کار ومدرک ارشد بااحتساب رتبه بندی وخدمات کشور ی ۸۰۰ هزار تومان اضافه شده درحالی که دیگران باشرایط پایین تر بالغ بر ۱۵۰۰۰۰۰ هزار تومان اضافه شده لطفا دروغ نفرمایید اگر باورندارید به احکام نگاه کنید

 • احمد
  ۲ ۷

  خجالت بکش ترکمن.

 • معلم
  ۹ ۷

  این بخشنامه به ضرر معلمان با سابقه بالا میباشد من با 18سال سابقه کار در مناطق محروم 180تومان اضافه شده وای به همکاران اداری تا دو تومن اضافه شده .این نهایت بی عدالتی است لطفا احکام اصلاح شود

 • معلم
  ۵ ۷

  جناب ترکمن آشکارا دروغ گفته اند .حق شغل حرفه ای داخل حق شغل نیست ودر حکم اخیر کاملا کسر شده، طبق ای افزایش اخیر حکم یک معلم با 20 سال سابقه از رتبه یک 2 سال سابقه وحتی از ورودی97 هم کمتر شده.

 • معلم
  ۳ ۶

  با افزایش جدید رتبه بنده تبخیر شده، درواقع به هیچ چیزی در این دولت نمیشه اعتماد کرد، معلوم نیست سال جدید چه بلایی سر احکام خواهد آمد؟

 • ناشناس
  ۵ ۲۱

  یعنی با افزایش جدید رتبه بندی شد کشک، معلموم نیست سال بعد چه بلایی سر احکام خواهد آمد وبا چه وعده هایی معلمان این مملکت را بازی خواهند داد. البته شاید هدف از این بازیها افزایش حقوق اداری ها بود که به آرزو شون رسیدن. همانها که هر وقت کارت میفته یا در اداره نیستند یا موکول میکنن فردا؟ ویا با طرحها وکاغذ بازیهای مزخرف وقت کلاس ودرس را اشغال می کنند. مبارکشون باشه، من دیگه گیج شدم.

 • ناشناس
  ۶ ۱۵

  به اسم فرهنگيان بوده ولي بيشتر به حقوق خودشون اضافه كردن هيچ افزايش براي فرهنگيان در كار نبوده
  بازم مثل هميشه ظلم به قشر فرهنگيان و معلمان كه بيشترين زحمت رو دارن و از كمترين حقوق و افزايش بهره مند ميشن

 • علی اکیر
  ۹ ۱۱

  گندزدید بااین افزایش ماده ۵۰
  برای کسانیکه حقوق بالا داشتند مانند خواهر خانم بنده که هیچ کاری انجام نمی دهد بالا ۴۰۰هزاراضافه شده وبرای معلم سرکلاس که پدرش در میاد ۳۰هزار تومان .انهم با ۲۶سال سابقه
  لعنت به شما نادانها با قانونهای مزخرفتون

 • محمد رضا
  ۱ ۱۱

  باسلام وخسته نباشید جناب اللهیار جان بچه ات دروغ نگو با۳۲سال سابقه ومدرک ارشد ۸۰۰ هزار تومان اضافه شده است بیات

 • محمد رضا
  ۱ ۵

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما مسئولین بزرگوار وقانونمند لطفا احکام فرهنگیان راطبق قانون صادر بفرمایید با تشکر

 • ناشناس
  ۵ ۸

  شما چقد ر دروغگو هستین خجالت بکشید

 • ناشناس
  ۳ ۸

  چرا اینقدر دروغ میگویید خجالت بکش ترکمن

 • ناشناس
  ۳ ۶

  از بی عدالتی خسته شدیم انشاالله خدا جوابتان رابده

 • ناشناس
  ۴ ۶

  لعنت به کسی که فقط به خاطر منفعت شخصی و بی لیاقتی این کار را کرد

 • حرف حق
  ۲۰ ۱۲

  معلم برا روزی 2ساعت حضور در کلاس میگیره 120هزارتومان
  کارگر طفلک با روزی 8ساعت کارسخت میگیره 50هزارتومان
  خیلی بی عدالتی هست

 • ناشناس
  ۱ ۹

  مجبوری دروغ بگی
  بنده ۴۷۰هزار رتبه بندی بهم اضاف شده و در قانون ۵۰درصدی ۴۲۰هزار. اونم نسبت به حکم پارسالم .

 • آرزو
  ۰ ۶

  سلام...چرا در حکم من تفاوت بند ی در گزینه حرف ش صفره در حالی که معاونین من و حتی بقیه همکاران مدیرم حداقل ۱۰۰ هزار تومان خورده؟؟لطفا پاسخگو باشید چون کارگزینی منطقه ما بی تفاوته

 • یه پرستار
  ۲۶ ۳

  چرااین همه حقوق معلمان رو افزایش میدن.اوناتو خط مقدم کروناهستن؟.......
  یاشیف شب وعصر می مونن؟
  کلا تعطیلن
  لعنت به این دولت و دستیارانشون....

 • ناشناس
  ۱ ۵

  بنده با ۳۰سال سابقه و رتبه ۵ کلا طی دو حکم ۶۵۰تومان افزایش داشتم مابقی به فرموده شما با احتساب ۱۵۰۰چی سد

 • مهدی
  ۱ ۸

  این آقای مسئول لطفا فقط یک مورد را بیاره نشون بدهد که در اسفند امسال به حقوقش ۱ میلیون تومان اضافه شده باشد. دو میلیون پبشکش

 • موسی قادری
  ۰ ۳

  H bcc ccc

 • تازه بازنشسته
  ۸ ۴

  ما که تازه بازنشسته شدیم چی این عادلانه هست

 • ناشناس
  ۰ ۵

  سلام این دروغ ها ارزش اظهار نظر نداره

 • ناشناس
  ۲ ۹

  شما را به خدا این بلف ها را نزنید.وقاحت افراد زود باور را بیشتر نکنید .بیش از این شنیدن متلک های آنان را نداریم.به اندازه کافی از وضع موجود کلافه هستیم.

 • ناشناس
  ۰ ۷

  دورغ چقدر کنتور نمی اندازد

 • ناشناس
  ۰ ۱۳

  در این مملکت هیچ گاه حقوق معلم درست نمیشود ..‌ چون مسئولین این شغل را پاره وقت میدانند

 • ناشناس
  ۰ ۸

  از شما ها گله ای نیست ... مملکت بر پایه دروغ و مغلطه میچرخد ..‌ شما هم دروغگو و مغلطه کارین

 • ناشناس
  ۵ ۵

  آقای ترکمان لطفا احکام فرهنگیان بالای ۲۰ سال مخصوصا خانم ها را ببین که چقدر اضافه شدند بابت ۵۰ درصد و بعد سخنرانی بفرمایید

 • علیرضا
  ۱۷ ۳

  اینا همش دروغ یک معلم با 2 روز کار اونم اگر باشه و تعطیل نباشه ماهی حدود 4.5 میگیره که امسال هم همش تعطیل بودن ولی یک کارگر با 8000 ساعت در سال حودو 2 م میلیون بنظرم من حقوق معلم ها حلال نیست وضع سواد را ببین چجوری باید جواب بدهند

 • مهدی احمدی
  ۲ ۱۱

  افزایش حقوق فرهنگیان بیشتر برای کادر اداری بود و آموزگاران و دبیران کم ترین افزایش را داشته اند. لعنت بر دروغ و عوام فریبی

 • ناشناس
  ۳ ۹

  جای تأسف شدید دارد که آموزش و پرورش رتبه بندی را با ۵۰ درصد یکی کرده، چرا به کسانی که رتبه ۴و ۵ بودند و بخصوص خانم ها زیر ۱۰۰ تومان حتی ۱۱ هزار اضافه شده ، کلاه سرمان گذاشتید جناب الهیار

 • ناشناس
  ۲ ۵

  آقای الهیار برای رتبه ۵ فقط ۱۱۳۰۰ تومان افزایش شده کجا یک چنین نیلیون

 • ناشناس
  ۵ ۲

  نوبخت سال گذشته 2 درصد بازنشستگان را نداد؟! و گفت اعتبار نداریم ؟!

 • ناشناس
  ۲ ۸

  آقای الهیار خداوکیلی خودت هم فهمیدی چی گفتی، بعد چند سال انتظار ، رتبه را دود کردی فرستادی هوا

 • ak
  ۲ ۸

  دروغگوی ظالم.

 • مهندس
  ۱۵ ۳

  خدایش شمامعلمان تو یک سال ۵ماه بیشترسرکاریدبقیش توخونه استراحت میکنین ماکارگرااز۱۲ماه ۱۳ماهش سرکاریم بعدانتظاردارین حقوقتون ۲برابربشه

 • ناشناس
  ۱ ۱۳

  حقوق رو افزایش ندادن که هیچ،معلم رو پیش مردم حقیر میکنن،با چه امید به اینده ای پیش دانش اموز بریم،بازنشسته ها رو دارن زجر کش میکنن

 • محمود
  ۲ ۹

  اخه چقدر تبعیض دوباره حقوق مدیرارا اضافه کردید وچیزی به حقوق معلمها اضافه نشد .خجالت بکشید بی شرما وبدانید که یک روز باید جوابگوی این بی عدالتی باشید

 • وحید
  ۰ ۱۴

  به نظر حقیر جناب وزیر و اقای الهیار توان برقراری عدالت را در اموزش و پرورش ندارند
  به همین دلیل بهترین عبادت برای انان استعفا و واگذاری امور به اشخاص توانمند وشجاع است

  • کارمند مرکز بهداشت
   ۳ ۰

   سلام من کارمند مرکز بهداشت هستم چرا برای مقابله با کرونا ما تعطیلات سرکاریم تمام کارمندان بهداشت حتی اونایی که مشکل تنفسی و بارداری دارن و طلاب و بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا فعالیت میکنن امامعلمان هیچ اقدامی نمیکنن و زن ومرد همه قایم شدن تو خونه و دم از حقوق میزنن باید در حلال بودن حقوقشون شک کرد.ما کارمندان بهداشت ۵۰درصد اضافه حقوق رو ندادن بهمون اما تمام عید سرکاریم و حرفی از حقوق نزدیم آنوقت معلمان که از فروردین ۹۸تا مهر۹۹ که یکسال ونیم هست شاید پنج ماه سرکا. برن،چرا برای مقابله کرونا فعالیت نمیکنن.مگر کارگر نباید کارکند عرق بریزد تا حقوق بگید وحقوقش حلال باشد پس این شامل معلمان نمیشود،خیلی پرتوقع نباشن امروزه که بار تدریس بر دوش مادران هست.

 • ناشناس
  ۵ ۸

  با 28 سال سابقه و رتبه 5حدود150یا 160 حقوقم اضافه شده ما که مناطق محرومیم آخر از این حکما سر در نیاوردیم که چه جوری صادر میشه خدا خودش یه فکری به حال ماکه بچه دانشگاهی و دم بخت داریم بکنه از ترکمن که امیدی نیست

 • بنده شاکر
  ۲ ۱۳

  31 سال سابقه در روستا ها که 27 سال ان را مدیر مستقل یا مدیرموزگار با مدارس 5 پایه بودم 0چطوری 50 درصد اضافه کردید که 720 هزار برداشتید و 519 هزار اضافه کردید که سر جمعش به من 201 هزار اضافه شده 0 اگه درس ریاضی را یاد نگرفتی بیا تا به یه نفر از بچه های کلاس بگم درس نسبت و تناسب و درصد رو تابلو کلاسی که خودشون خریدند یادت بده 0 ضمنا به بابات بگو از طریق واتساب پیگیر انجام تکالیفت باشه پسر جون

 • ناشناس
  ۳ ۵

  و

 • ناشناس
  ۵ ۱

  ما کادر اداری ۵۰درصد اضافه حقوق لغو شد فعلا خوشبحال فرهنگیاس

 • ناشناس
  ۱ ۶

  جناب اقاي علي اقا اگر معلم نبود جنابعالي الان دماغت هم نميتونستي بالا بكشي پس بايد به جنابعالي بها بدهند .

 • ناشناس معلم
  ۲ ۳

  باید اللهیار ترکمن ووزیر بخاطر سهل انگاری دردفاع ازحقوق معلم وکم کاری وحذف دریافتی وعدم اعمال فوقالعاده ویژه دردادگاه محاکمه شوند

 • دبیر بدبخت
  ۱ ۹

  الهی خیر نبینید که ما معلمان رو بازیچه خودتون کردید .روز قیامت پاسخگو باشید اونجا دیگه روز لا مفرّا هست.

 • کارمند مرکز بهداشت
  ۱۵ ۰

  من کارمند مرکز بهداشتم پیام فرستادم ولی چون حرفم حق بود تو سایتتون نذاشتین متأسّفم براتون دیگه سایت شما رو نمیخونم

 • ناشناس
  ۵ ۱

  توضیحات برای ما قابل قبول نیست ، فقط یک توجیه؛ شما با این کار حکمها را یکسان کردید بدون در نظر گرفتن سابقه متاسفم!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری