{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 421180

مشاور وزیر بهداشت گفت: هیچ آزمایشگاه خصوصی اجازه انجام تست کرونا را ندارد؛ چون این بیماری مسری و اپیدمی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسماعیل اکبری مشاور وزیر بهداشت در رادیو تهران درباره وضعیت کرونا در کشورمان گفت: بیمارستان‌ها، آخرین خط تماس ما هستند و قریب به سه و نیم تا 4 درصد از بیماران وارد بیمارستان می‌شوند و مابقی در بخش‌های غیر ICU و کلینیک‌های سرپایی درمان می‌شوند. در حال حاضر وضعیت خوب است ولی  ما روز به روز انتظار افزایش مبتلایان به کرونا را داریم.

وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه مبنی بر تکمیل ظرفیت بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: بیمارستان‌های شهدای یافت آباد و مسیح دانشوری سطح 4 خدمات محسوب می‌شوند.

اکبری با اشاره به ورود تیم‌های بهداشت جهانی و متخصصان کشور چین به ایران گفت: حضور تیم تخصصی از چین با هدف تبادل تجربه و ثبت وقایع در راستای پیدا کردن زبان مشترک با ساختارهای بین‌المللی که بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه افزود‌: هیچ آزمایشگاه خصوصی اجازه انجام تست کرونا را ندارد؛ چون این بیماری یک بیماری مسری و اپیدمی است و فقط تحت مدیریت حاکمیت است.

اکبری در ادامه با بیان اینکه از امروز در ایران و کشورهای همسایه تعداد مبتلایان رشد بیشتری خواهد داشت گفت: ترس ما از این است که بهداشت فردی توسط همه ما جدی گرفته نشود و به این موضوع به صورت سطحی نگاه کنیم اما این موضوع خیلی جدی است و نمی توان آن را شوخی گرفت.

وی اظهار داشت: بسیاری از کشورهای همسایه ما مثل فلسطین اشغالی بسیار آلوده هستند اما کماکان آماری از مبتلایان کرونا در کشورهای آنها ارائه نمی‌شود و ایران تنها کشوریست که صادقانه آمارهای مربوط به این بیماری را منتشر می‌کند.

اکبری بیان داشت: از سفرهای تفریحی و غیرضروری به جد پرهیز کنند و فقط برای انجام کارهای بسیار ضروری از خانه خارج شوند.

ارسال نظر

 • رضا
  ۰ ۰

  خاک بر سر با این طرز مدیریت
  با همین روش در کشور قحطی ماسک درست کردید
  ایران را مضحکه دنیا کردید
  چرا چین به همه کشورهای دنیا پرواز انجام میدهد ولی از ایران پرواز نمیپذیرند؟
  چون ایران از ترس مرگ دارد خودش را میکشد و رفتار معقول ندارد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری