{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419802

سخنگوی تعزیرات حکومتی گفت: رئیس شعبه تعزیرات اندازه رئیس یک اتحادیه اختیار پلمب ندارد و باید با دادستانی هماهنگ کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سیدیاسر رایگانی در نشست خبری آغاز طرح نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی و عملکرد یازده‌ماهه این سازمان در سال 98 در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات حکومتی همواره در شرایط و مقاطع حساس بازار مانند گرانی یکباره خودرو، ارز، پوشک، لوازم خانگی و سایر کالاها و خدمات و اینک ماسک و محلول‌های بهداشتی، نتوانسته انتظارات مردم را برآورده کند و همواره مسئولان این سازمان نداشتن اختیارات قانونی را عنوان کردند و چرا به‌رغم گذشت چندین سال  هنوز اصلاح قانون سازمان تعزیرات به نتیجه نرسیده است اظهار کرد: دو سال و یک ماه است که به‌عنوان سخنگوی تعزیرات مشغول به کار هستم و در این مدت همواره در تمام برنامه‌های خبری اعلام کردم که اختیارات تعزیرات نسبت به توقعاتی که مردم از ما دارند و همچنین کمکهایی که می‌تواند در شرایط حساس به جامعه انجام دهد اندک است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تأکید کرد: اختیارات تعزیرات جوابگوی وضع موجود و وظایف این سازمان نیست و ما بسته پیشنهادی خود را به مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای هماهنگی سران سه قوه ارائه کردیم اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

رایگانی ادامه داد: تعزیرات حکومتی در حال حاضر 50 درصد اختیارات لازم را هم در دست ندارد و رئیس شعبه تعزیرات اندازه رئیس یک اتحادیه اختیار پلمب ندارد و باید با دادستانی هماهنگ کنیم.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود اختیارات لازم از سوی مراجع قانونی به تعزیرات داده شود گفت: در حال حاضر گشت‌های تعزیرات در حوزه ماست و عرضه محصولات بهداشتی، شوینده و ضدعفونی‌کننده متمرکز شده است ولی این حضور ما همراه با اختیارات تام نیست. هرچند برای انجام اقداماتی همچون پلمب با دادستانی‌ها هماهنگ هستیم اما به‌طور قطع و یقین این قضیه سرعت عمل ما را پایین می‌آورد.

رایگانی در پاسخ به این سؤال که در زمان حاضر آخرین وضعیت اصلاح قانون سازمان تعزیرات چگونه است گفت: ما هم نمی‌دانیم آخرین وضعیت چیست.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره مقابله با احتکار ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در روزهای اخیر گفت: در 36 ساعت گذشته با همکاری اطلاعات سپاه تهران بزرگ 3 میلیون ماسک کشف کردیم که یک میلیون ماسک در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی و تهران قرار گرفت و 2 میلیون ماسک نیز به هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت داده شد تا هر طور که می‌دانند اقدام کنند و 500 هزار ماسک نیز 3 روز پیش کشف کردیم.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی گفت: همین 10 دقیقه پیش نیز در استان کرمانشاه 250 جعبه بزرگ دستکش یک‌بارمصرف کشف شد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی این استان قرار گرفت. متأسفانه پیش از این موضوع احتکار را مانند احتکار برنج و گوشت را در کلان‌شهرها شاهد بودیم ولی امروز شاهد احتکار و اختفا به‌قصد گرانفروشی ماسک و محصولات بهداشتی در شهرهای بزرگ و کوچک هستیم.

به‌گفته سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی طبق اعلام وزارت بهداشت قیمت ماسک‌های فیلتردار و بدون فیلتر به‌ترتیب 510 و 410 تومان است و خارج از این، گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه صورت گرفته است و اشد مجازات را دارد.

وی تصریح کرد: همچنین هماهنگی‌های لازم با دادستانها صورت گرفته تا محتکرین ماسک و محصولات ضدعفونی‌کننده تحت عنوان اخلال در نظام سلامت کشور مورد پیگرد و تعقیب قرار گیرند.

جریمه حدود 6هزارمیلیاردی متخلفان توسط تعزیرات در 11 ماه

سیدیاسر رایگانی در ادامه نشست خبری امروز خود گفت: شاهد برخی بداخلاقی‌ها در حوزه اقلام موردنیاز مردم هستیم. لیمو ترش امروز به 28 هزار تومان رسیده و شاهد افزایش قیمت ده برابری هستیم.

سخنگوی تعزیرات حکومتی افزود: عمده این تحرکات از استان فارس بوده و ما در صدد برخوردهای جدی با این موضوع هستیم.

رایگانی ادامه‌ داد: سیری که به کیلویی 12هزار تومان فروخته می شد چه اتفاقی افتاده که به کیلویی صد هزار تومان رسیده است؟

وی همچنین درباره اقدام یکی از سلبریتی‌ها در تبلیغ دارویی به نام درمانگر کرونا گفت: یکی از سلبیریتی ها اقدام به تبلیغ شربت پیشگیری و درمان کرونا می‌کند و ما از مردم می خواهیم به این تبلیغات توجهی نکنند البته دادستانی با این فعالیت ها برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری