کد خبر 419677

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت؛

استرس کرونا خیلی بیشتر از واقعیت‌های بیماری است

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداست، حجم نگرانی های کرونا را خیلی بیشتر از واقعیت های این ویروس دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، احمد حاجبی، با تاکید بر توجه به ابعاد روانی بیماری کرونا ویروس، گفت: باید بر بروی خود مراقبتی در حوزه سلامت روان کار کنیم.

وی با عنوان این مطلب که ما نمی گوییم کرونا ویروس جدی نیست، افزود: اما آنچه مسلم است و ما می بینیم، حجم نگرانی ها از این بیماری خیلی بیشتر از واقعیت های کرونا ویروس است.

حاجبی ادامه داد: ما باید در حیطه خودمراقبتی به ابعاد سلامت روان کرونا ویروس توجه کنیم و توصیه هایی برای مردم داشته باشیم تا کمتر دچار استرس و اضطراب بیماری شوند.

مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، بر ضرورت ارتقای دانش و آگاهی جامعه نسبت به این قبیل بیماری ها تاکید کرد و گفت: مردم باید با واقعیت این بیماری بیشتر آشنا شوند تا از این طریق، استرس و اضطراب را کم کنیم.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سیس

  • ناشناس
    ۰ ۰

    جامعه را فقط افراد جوان و سالم تشکیل نمی دهند بلکه افراد مسن و بیمار هم وجود دارند که در مقابل کرونا تاب مقاومت را ندارند حالا یک فرد جوان می تواند افراد مسن و بیمار اطراف خود را براحتی در معرض مرگ قرار دهد بنده زیاد نگران خودم نیستم بلکه بیشتر به پدر و مادرم فکر می کنم که بالای 70 سال سن دارند و براحتی با بی احتیاطی خودم ممکن است براحتی آنها را از دست بدهم.