{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 418025

گورهای دسته جمعی همواره با نشانه‌هایی از ترس و وحشت همراهند. گورهای دسته جمعی اغلب یادگاری از جنگ، بیماری‌های همه گیر، کشتارهای بی رحمانه، نسل کشی‌ها و... هستند. این گور دسته جمعی نیز یادگاری از دوران طاعون در اروپا محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، ظهور و توسعه طاعون طی قرون وسطی در اروپا منجر به مرگ هایی دردناک و گسترده شده که بعدها به نام "مرگ سیاه" شناخته می شد.

فاجعه مرگ و میر سیاه در قرن چهاردهم در  انگلیس به حدی بود که براساس یافته های جدید، این گور دسته جمعی برای به خاک سپردن شمار زیادی از قربانیان در یک بیمارستان روستایی حفر شده بود. براساس یک مطالعه جدید ، بقایای 48 نفر ، از جمله 21 کودک ، در این گور دسته جمعی دیده شده است.

در کمتر از دو سال ، مرگ سیاه تقریباً نیمی از زندگی مردم در انگلستان را بین سالهای 1348 تا 1349 به سمت مرگ سوق داد. گورهای دسته جمعی در شهرهای بزرگ قرون وسطای انگلیس نشان داده اند که میزان مرگ و میر تا چه حد بوده است اما این نخستین باری است که یک گور دسته جمعی در منطقه ای روستایی کشف می شود.

نکته ناراحت کننده این است که این 48 نفر احتمالا به علت مشکلات مالی و مسائلی حاشیه ای مشابه مثل کمبود امکانات برای خاکسپاری به این شکل و جمعی به خاک سپرده شده اند. این در حالی است که افراد متمول یا وابسته به خانواده های معتبر در همان دوران با دقت و مراسم تشریفاتی دفن می شده اند.

محققان بر این باورند که احتمالا بخشی از این قربانیان مرگ سیاه از شهرهای پر ازدحام گریخته اند ولی بازهم در مناطق حومه شهر به دام بیماری کشیده شده اند و جان باخته اند. بر اساس گزارشهای مورخان آن زمان، بیمارستانهای قرون وسطایی مؤسسات مذهبی بودند که خدمات متنوعی را به نیازمندان ارائه می دادند ، از جمله کمک به مسافران، ارائه صدقه به فقرا و کمک به مریضان و جان باختگان.

باستان شناسان از سال 2011 به بررسی این منطقه پرداخته اند ولی این بزرگ ترین کشف در منطقه بررسی ها محسوب می شود. در زمان مرگ این افراد از یک ساله تا 45 ساله بودند که بسیاری از آنها بین یک تا 17 سالگی درگذشتند.هیچ نوزادانی کمتر از 12 ماهه بین قربانیان پیدا نشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری