{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417489

عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با طرح این پرسش که «آیا شعاری بزرگتر از «معلمی شغل انبیاست» داریم؟»، گفت: معلمی که درگیر معیشت است چگونه می‌تواند به فرزندان مردم بپردازد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، عبدالحسین نفیسی عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش در نشست آسیب‌شناسی و نقد حرکت‌‌های اصلاحگرانه آموزش و پرورش در دهه‌های گذشته که در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه بنده قطعاً هیچ‌گاه توفیق نمی‌یابم وزیر آموزش و پرورش شوم زیرا وجهه کارشناسی دارم، گفت: ولی اگر امکانش وجود داشت، در موقعیتی وزیر می‌شدم که کشور بپذیرد، از طریق آموزش می‌توان به توسعه رسید؛ این پذیرفتن باید نمود عملی پیدا کند. 

وی افزود: آیا شعاری بزرگتر از «معلمی شغل انبیاست» داریم؟ اما کدام معلم است که شغل خودش را شغل انبیا بداند؛ شخصی که انقدر درگیر معیشت است، چگونه می‌تواند یه فرزندان مردم بپردازد؟ 

این عضو شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید برنامه اول قوای کشور، اصلاح آموزش و پرورش باشد، گفت: در صورت اصلاح است که آموزش و پرورش می‌تواند از همه جنبه‌ها مورد توجه قرار گیرد؛ از صداوسیما و تبلیغ مؤسسات کنکور بگیرید تا برخی دستگاه‌های دیگر، همه علیه آموزش و پرورش حرکت می‌کنند و آموزش و پرورش چه طور می‌تواند در این موقعیت کار خوب انجام دهد؟

نفیسی ادامه داد: سال 1371 نظام آموزش جدید متوسطه اجرا شد و در همان سال 11 درصد کسر بودجه مصوب اتفاق افتاد؛ آن وزیر که می‌خواست کار تحولی جدید انجام دهد چه طور می‌توانست امور را پیش ببرد؟ در زمانی هم آموزش و پرورش 45 درصد کسر بودجه پیدا کرد. با این شرایط، آموزش و پرورش رأس امور نیست بلکه کف امور است.

ارسال نظر

 • علیگل(سعید)
  ۰ ۱

  سلام
  اولیا را سر کیسه می کنند

 • رضا
  ۰ ۰

  معلمي شغل انبياست و اينكه معلم هم خرج زندگي دارد چون او هم موجود زنده است شرافت دارد و آبرو ، آناني كه بايد بفهمند از اصل و ذات فهم ندارند مشكل اينجاست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری