{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417108

معلمانی که رتبه جدید خود را از تاریخ اول مهر ۹۸ به بعد کسب می‌کردند باید در آزمونی که بدین منظور برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ماجرای رتبه‌بندی معلمان این‌بار وارد مرحله برگزاری آزمون برای اعطای رتبه جدید به معلمانی شده است که ارتقای رتبه آنها بعد از اول مهر 98 اتفاق می‌افتاد.

امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش نیز سازوکار ارتقای رتبه برای این گروه از افراد را شرح داده و گفته است: افرادی که در رتبه‌های حرفه‌ای و مقدماتی قرار دارند در صورتیکه بعد از تاریخ اول مهر 98 مشمول ارتقاء به رتبه بالاتر شوند، با در نظر گرفتن سنوات تجربی کسب شده قبل "رتبه 1؛ 2 سال سابقه تجربی".  "رتبه 2؛ 6 سال سابقه تجربی". "رتبه 3؛ 12 سال سابقه تجربی". "رتبه 4؛ 18 سال سابقه تجربی". "رتبه 5؛ 24 سال سابقه تجربی" و اخذ گواهینامه صلاحیت معلمی از طریق سامانه "ltms"  و سازوکارهایی که در شیوه نامه ارتقاء رتبه پیش‌بینی شده است و با احراز شرایط لازم به رتبه بالاتر ارتقاء خواهند یافت.

فرم‌های صلاحیت معلمی  در سه مرحله صلاحیت عمومی ، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه‌‌ای برای همکاران واجد شرایط در    سامانه ltms قرارداده خواهد شد؛ آزمون همکاران ذینفع در روز یک شنبه 27 بهمن 98 مطابق با زمانبندی‌ای که روی سامانه ltms اعلام خواهد شد اجرا می‌شود.

امتیاز تعجیل برای ارتقاء به رتبه‌های بالاتر برای مشمولانی که در مناطق کمتر توسعه یافته اشتغال به خدمت دارند مدنظر قرار می‌گیرد.

طبق اعلام وزارت آموزش‌وپرورش، آزمون رتبه‌بندی قرار است فردا یکشنبه 27 بهمن 98 برگزار شود؛ با این وجود برخی معلمان در این رابطه مسائلی را  مطرح می‌کنند.

یکی از معلمان شاغل در استان خوزستان که برای کسب رتبه عالی باید در آزمون مربوطه شرکت کند، می‌گوید:تمام افرادی که از اول مهر 98 تا خرداد 99 رتبه جدید خود را کسب می‌کردند باید در این آزمون شرکت کنند اما افرادی که قبل از مهر رتبه خود را کسب کردند نیازی به شرکت در آزمون نداشتند.

او درباره این آزمون مطرح می‌کند: یکی از نگرانی‌های معلمان این است که زمان آزمون کوتاه است و تا پایان خرداد 99 هم تکرار نمی‌شود، ممکن است در فرصت یک ساعته با توجه به تعداد بالای مخاطبان سایت دچار مشکل شود؛ محتوای آزمون برای بنده روز پنجشنبه فعال شد و روز یکشنبه هم باید امتحان بدهم این در حالی است که محتوا حدود 300 صفحه است البته برای کسب رتبه عالی باید 80 درصد سوالات را صحیح پاسخ دهیم.

امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش همچنین در اطلاعیه‌ای دیگر اعلام کرده است:‌ افرادی که در تاریخ اول مهر 98 احکام رتبه تطبیق خود را دریافت کرده‌اند و با توجه به طرح طبقه‌بندی مشاغل و دستورالعمل‌های ارسالی از تاریخ اول مهر 98 تا 31 خرداد 99 با دریافت تعجیل در سوابق تجربی می‌توانند به رتبه بالاتر ارتقاء یابند باید با مراجعه به کارشناسی کارگزینی منطقه نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

همکاران درصورتی به کارگزینی منطقه مراجعه کنند که سوابق تجربی آنها با تعجیل کامل شده باشد.

آزمون همکاران در روز یکشنبه 27 بهمن 98 اجرا خواهد شد و قابل تکرار نخواهد بود.

همکاران بعد از ثبت کد پرسنلی خود در کارگزینی منطقه باید نسبت به تکمیل فرم‌های مربوط در سامانه ltms اقدام کنند؛ همکاران بعد از تکمیل فرم‌ها با مراجعه به مقام مسئول نسبت به تایید فرم‌‌های خود اقدام کنند.

ارسال نظر

 • علی
  ۳ ۰

  زبونم خشک شدمتاسفانه هیچکس نیست به دادنیروهای خدماتی اموزش وپرورش برسه جنوب وزیربااین حقوق ناچیزچجوری خرج خانواده تامین مگه مازیرمجوعه اموزش وپرورش نیستیم؟!پس چراهیچکس حاضرنیست اسمی ازماببره

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  ایا کسی که ۲۴ سال سنوات داشته باشه می تواند در ازمونی شبیه کنکور شرکت کنه و تازه ۸۰درصد هم بزند .

 • م/م
  ۱ ۰

  لطفا برای رتبه عالی 75 درصد را قبول کنید 80 درصد خیلی زیاد است

 • جعفر
  ۱ ۰

  هدف اصلی اینا ندادن رتبه هستش آزمون بهونه هستش

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خفت و تحقیر معلمان تا کی؟؟ رتبه بندی به شرط یک آزمون ۴۰ دقیقه ای با ۴۰ سوال تستی؟؟پس زحمات و صلاحیت های چندین ساله کیلویی چند؟؟؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این آزمون هم یه ویروسی هست مثل کرونا که این بار معلم ها رو مشغول کنه.دولت با شگردهای مختلف میخواد حقوق معلم ها رو نده. تعجبم از مسیولینی هست که ادعاشون میشه ولی الان کر و کور و گنگ شدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فلسفه این آزمون جز مشغول کردن معلم بعد از ویروس کرونا چیز دیگه ای نیس.جناب مسئول ما می فهمیم کودن دیگری است...

 • سید
  ۰ ۰

  سلام من حدود26 سال سابقه دارم وبخاطرسهل انگاری اداره متبوعه هنوز طبقه 3 هستم درآزمون( که چه عرض کنم !!کنکور راحت تر ازآن بود)شرکت کردم از100 نمره65 گرفتم که حدنصاب70 بود.نوشته شده شما حدنصاب نمره راکسب نکردید!!این بی عدالتی نیست؟؟!!

 • علی مسلم
  ۱ ۰

  حاضرم استعفا بدم اگه حتی شخص وزیر فرهنگ بتونه بدون تقلب 20% سوالات آزمون ۴ به ۵ رو جواب بده...

 • محمدی
  ۰ ۰

  واقعا دست مسئولین آموزش و پرورش درد نکنه با طرح رتبه بندی شون چون الان دیگه از حق واقعی خودمون که رتبه بالاتر بود محروم شدیم و باید امتحان بدیم بعد از بیست سال!!!امروز ما چندین نفر بودیم آزمون رتبه عالی دادیم هیچکی ۸۰درصد. نشد،همه رد شدیم

 • امین
  ۱ ۰

  من با ۲۴ سال سابقه، در آزمون نمره ۴۷ گرفتم و گفته رتبه شامل من نمیشه. باید به کی بگیم خدایا خودت ریشه ظلم را نابود کن.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اين ازمون فقط واسه ندادن رتبه بود ب طور مودبانه

 • ابوالفضل
  ۱ ۱

  حین دآزمون رتبه عالی از سوال 20 به بعد کلا سایت قطع شد و امکان ورود به صفحه بعد سوالات دمیسر نشد و نمره آزمون به حد نصاب نرسید و مردود اعلام شد آیا امکان آزمون مجدد وجود دارد

 • ابوالفضل
  ۱ ۰

  حین آزمون رتبه عالی از سوال 20 به بعد کلا سایت قطع شد و امکان ورود به صفحه بعد سوالات میسر نشد و نمره آزمون به حد نصاب نرسید و مردود اعلام شد آیا امکان آزمون مجدد وجود دارد .حداقل مشکل سایت را حل کنند تا حقی از همکاران زایل نشود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  تو آموزش و پرورش ما همه چیز برعکسه رتبه های بالارو با سابقه ای بالا و تجربه ی کاری امتحان سخت تری می گیرن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مضحک و مسخره است. هیچکس نمیتواند ۸۰ درصد بزند حتی مسئولان وزارت و اداره کل. آزمون بسیار سختی بود. در ضمن مگر کارکنان سایر ادارات برای رتبه بالاتر آزمون میدهند؟ این چه تبعیضی است؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقعا تاسف باره.خدا ازتون نگذره.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  متاسفم به خاطر آزمونی که هیچ گونه صلاحیتی را مشخص نمی کنه

 • احمدی
  ۱ ۰

  این آزمون خیلی سخته 80 واقعا مشکل است با این همه منبع . کاش مسولیت فکر اساسی بکنند

  • ناشناس
   ۱ ۰

   چقدر بی انصافی هست من ۷مهر ۲۴ سالم تکمیل شده و حالا هم نمره نیاوردم

 • جلال
  ۱ ۰

  تو مرحله دوم باز هم سایت قطع شد چرا کسی جوابگوست

 • علی رضا منصوری
  ۱ ۰

  سلام ای کاش قبل ازعید تکرار ازمون را می گذاشتید

 • سهیلا
  ۱ ۰

  سلام،تا حالا این همه داد مظلومانه سر دادیم کسی تکونی به خودش داد که این بار دوم باشه، آ زمون رتبه بندی چیزی جز تحقیر معلمان چیز دیگه ای نبوده،هدف کاملا مشخص بوده،ضایع کردن حق همکاران فرهنگی

 • شهریار
  ۰ ۰

  ترا خدا یا آزمون رتبه بندی را حذف کنین یا دوباره تکرار کنین ونمره قبولی را مخصوصا رتبه 5 را طبق سایر دوره های ضمن خدمت 60درص کنید

 • عمار
  ۰ ۰

  سلام بااضاف کردن۱۰درصد مشکلی روحل نکردین،خواهشا یاازمون روتکرار کنید یا باهمان ۵۰درصد برا رتبه ی ۵ کافیه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری