کد خبر 414844

چرا تایلند موفق‌‌ترین کشور در مبارزه با ویروس کرونا است؟

در شرایطی که ویروس کرونا با سرعت هرچه تمام تر در سراسر جهان پخش می شود، تایلند به تازگی ششمین بیمار مبتلا به کرونا را مرخص کرده است. بنابراین، این کشور تا به امروز موفق ترین کشور برای درمان ویروس کرونا است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، از روزی که نخستین شکل از بیماری کرونا در تایلند کشف شده است این کشور عملکردی خارق العاده داشته است.

تایلند ، ژاپن و کره جنوبی بیشترین کشورهای آسیب دیده خارج از چین هستند. استرالیا، هنگ کنگ و چین پیشرفت قابل توجهی در تولید انواع واکسن ها دارند ، اما تایلند با روش های غیرمستقیم توانسته است ویروس کرونا را درمان کند. بیمارستان Rajavithi در بانکوک با ترکیب داروهای ضد آنفولانزا و داروهای اچ آی وی لوپیناویر و ریتوناویر ترکیب جدیدی از داروها را ایجاد کرده است. این مخلوط برای معالجه شش بیمار تاکنون در تایلند استفاده شده است.

محققان در دانشگاه هنگ کنگ نیز گزارش داده اند که واکسنی برای ویروس کرونا پیدا کرده اند. اما آزمایش های مختلفی باید روی حیوانات انجام شود تا صحت این دارو مشخص شود. اگر روش های تایلندی ها واقعا در سطح گسترده کار کند، می تواند یک پیشرفت بزرگ در کنترل ویروس کرونا باشد.

موفقیت تایلند نشان می دهد که با وجود همه هشدارها هنوز هم می توان به موفقیت برخی روشها امیدوار بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر