{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 413777

پایگاه ای بی سی در مطالبی به موضوع تجاوز و آزار و اذیت جنسی در استرالیا پرداخته و می‎نویسد قربانیان این نوع از جرایم معمولاً با بی تفاوتی پلیس مواجه می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، روزانه صد‌ها نفر از کودکان و زنان در جهان مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند که این موضوع در استرالیا میزان قابل توجهی را نشان می‌دهد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس استرالیا تا سال ۲۰۱۷ در بازه زمانی ده ساله بیش از ۱۴۰ هزار گزارش مربوط به آزار و اذیت جنسی دریافت کرده است.
این در حالی است که پلیس استرالیا تقریباً ۱۲ هزار گزارش ثبت شده در پایگاه اطلاعاتی را رد کرده و معتقد بوده که آزار و اذیت جنسی رخ نداده است.
در استرالیا به دلیل آنکه پایگاه آمار رسمی جرایم این نوع از گزارش‌ها را حذف می‌کنند، هرگز نمی‌توان آمار دقیقی از این نوع از جرایم را تخمین زد.
با این وجود گزارش‌های استرالیا نشان از آن دارد که از هر ۱۲ گزارش تجاوز و آزار جنسی که به پلیس ارائه می‌شود یک مورد آن گزارش بی اساس است.
پلیس استرالیا بیش از ۳۴ هزار گزارش دریافت شده یعنی ۲۵ درصد را بدون آنکه فرد مظنون را دستگیر کند و یا اقدامی قانونی در مورد آن انجام دهد، حل و فصل می‌کند. استدلال پلیس استرالیا آن است که شواهد کافی برای اتهامات وارد شده در اختیار ندارد.
آمار‌ها حاکی از آن است بیش از نیمی از قربانان تجاوز و   آزار و اذیت جنسی  در استرالیا یعنی در حدود ۱۸ هزار نفر گزارش خود را پس می‌گیرند که در برخی از ایالات، پلیس در مورد این نوع از جرایم اقدامی قانونی انجام نداده و تحقیق نمی‌کند.
از هر ۵ گزارش یک مورد از سوی قربانیان در استرالیا پس گرفته می‌شود. در نتیجه تعداد افرادی که در بازه زمانی ۱۰ ساله تا سال ۲۰۱۷ گزارش خود پس گرفته اند در حدود ۲۸ هزار در سراسر این کشور تخمین زده شده است.
تنها ۳۰ درصد از گزارش‌های مربوط به تجاوز و آزار و اذیت جنسی در استرالیا منجر به دستگیری، دادن احضاریه دادگاه یا اقدامات قانونی شده است.
این در حالی است که بیش از ۳۵ درصد از گزارش‌ها یعنی چیزی در حدود ۵۰ هزار و ۸۰۰ پرونده در استرالیا همچنان حل نشده باقی مانده اند.
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بجای تخریب و ملامت پلیس استرالیا کلاه خودمان را بچسبیم !!! در قضیه اسید پاشی ها مگر پلیس ایران کسی را دستیگر کرد ؟؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری