کد خبر 412124

اشیاء بازمانده از تایتانیک برای اولین بار به نمایش در می‌آید +عکس

با گذشت بیش از یک قرن از زمان غرق شدن کشتی تایتانیک به زیر یخهای اقیانوس اطلس در سال ۱۹۱۲، باز هم بسیاری از باستان شناسان و علاقه مندان به تاریخ، پیگیر ماجراهای این کشتی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، نمایشگاه هنر لاس وگاس برای نخستین بار از زمان افتتاح درهای خود (از 10 سال پیش تا کنون) از باقی مانده های تایتانیک پرده برداری می کند.

"الکساندر کلینژلوفر ، مدیر اجرایی گروه رسانه های تجربی این موزه در گفتگو با فاکس نیوز گفت: "ما می خواستیم یک دهه جدید را جشن بگیریم. بنابراین ما 20 مورد جدید را که قبلاً دیده نشده بودند ، و همچنین مواردی را که هرگز در کنار هم یا در خود وگاس دیده نشده بودند انتخاب کنیم."

برخی از مصنوعات شامل یک ساعت شنی ، یک جفت چکمه چرمی قدیمی ، یک مورد با لوله های آزمایش و یک کیف لوازم آرایشی بود. کلینژلوفر در این خصوص گفت: "آخرین باری که آثار باستانی را کشف کردیم در سال 2004 بود و ما به سرعت اشیاء را بررسی کردیم. بنابراین این بدان معناست که ما باید در ابتدا این اشیاء را بازسازی می کردیم و سپس برای بازدید عمومی رونمایی می کردیم."

براساس گزارش مجلس سنای آمریکا در مورد  کشتی تایتانیک، حادثه تصادف این کشتی افسانه ای با یخ در 15 آوریل 1912 ، در سواحل نیوفاند لند رخ داد و 1.517 در این حادثه جان باختند و 706 نفر دیگر نجات یافتند. به نظر می رسد اکنون هدف از برگزاری این نمایشگاه، ایجاد حس همدلی بین بازدیدکنندگان و آسیب دیدگان است.

803164_419

بیشتر بخوانید
ارسال نظر