کد خبر 409172

بررسی یک شایعه:

اوباما به نوه ملکه انگلیس مشاوره می‌دهد؟

باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و همسرش میشل اوباما این روزها به سوژه برخی رسانه های زرد تبدیل شده اند. درواقع این رسانه ها مدعی شده اند که باراک اوباما و همسرش نوه ملکه را تشویق کرده اند که از زیر بار قواعد سلطنتی جدا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی می گویند میشل و باراک اوباما به علت صمیمیت خود با شاهزاده هری و مگان مارکل درباره کاهش مناسبت این دو نفر با خاندان سلطنتی مشاوره داده اند.

اما به نظر می رسد این موضوع یک شایعه بی پایه است. یک منبع نزدیک به این زوج گفت: "شایعات مربوط به این افراد کاملاً نادرست است. رئیس جمهور سابق و بانوی اول مشاوره ای به زوج نمی دهند و با آنها ارتباط برقرار نکرده اند."یکی دیگر از منابع نزدیک به اوباما نیز در واکنش به شایعات گفت: "چنین موضوعی حقیت ندارد چرا که اساسا باراک اهل مداخله در مسائل خصوصی خاندان سلطنتی انگلستان نیست."

شاید بخشی از این شایعه به رابطه ای مرتبط می شود که گفته می شود میشل اوباما با مگان مارکل دارد. گرچه این رابطه نیز ظاهرا چندان گسترده نیست و در حد برخی مکاتبات و پیام های رسمی است. از سوی دیگر هری و رئیس جمهور پیشین در دسامبر سال 2017 با یکدیگر در یک برنامه رادیویی ویژه صحبت کردند ، در طی این سخنرانی، هری و اوباما در مورد تمرکز مشترک خود برای ایجاد رهبران نسل بعدی صحبت کردند. اما خانواده اوباما پیش از این نیز با شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون دوست بودند.  

بیشتر بخوانید
ارسال نظر