کد خبر 409031

خاطره مکارم شیرازی از امضا کردن کفن شهید سلیمانی

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در ابتدای نخستین جلسه درس خارج فقه خود، به طرح چند موضوع روز از جمله خاطراتی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

به گزارش اقتصادآنلاین، این مرجع تقلید روز یکشنبه در مسجد اعظم قم، ضمن تجلیل از شخصیت کم‌نظیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم‌سلیمانی، تصریح کرد: مردم معمولا از شجاعت او صحبت می‌کنند، من در اینجا می‌خواهم یک جمله از اخلاص او بگویم.

وی با بیان خاطره‌ای از شهید حاج قاسم‌سلیمانی، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی دو سه سال قبل به دیدار ما آمده بود و بعد از اتمام صحبت به آقایان گفت که بیرون بروید؛ وقتی همراهان بیرون رفتند، کفن خود را بیرون آورد و گفت این کفن را امضا کنید.

این مرجع تقلید اضافه کرد: این نشان می‌دهد که اولا شهید سلیمانی از همان زمان به فکر رفتن بود و ثانیا نمی‌خواست مردم بفهمند که او این کفن را آورده است؛ این اخلاص واقعا قابل‌ملاحظه و ستودنی است.

وی همچنین به همراه دیگر حاضران برای شادی روح شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در حادثه اخیر و نیز علو درجات شهدا فاتحه قرائت کرد.

حوزه برای جانباختگان حادثه سقوط هواپیما مراسم ترحیم برگزار کند

وی در ادامه با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کرد که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان‌باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر