{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406078

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: حداقل در ۲ مرحله حدود ۱۰ الی ۱۵ سایت فروش پایان نامه و مقاله فیلتر شده و تقاضای فیلتر ۱۰ الی ۱۵ سایت دیگر را نیز ارائه کرده ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین آقا بابایی درباره آخرین اقدامات در خصوص مدرک فروشی گفت: در حال حاضر سازمان بازرسی کل کشور در زمینه های آسیب شناسی، پیشگیری و مقابله با مدرک فروشی با وزارت علوم همکاری داشته و کمک حال ما است. جلسات ما همچنان ادامه خواهد داشت و پرونده هایی که از آنها شکایت شده در حال بررسی و پیگیری هستند.

وی درباره آمار و تعداد پرونده هایی که در دست بررسی است، ادامه داد: ما نمی توانیم آمار ارائه دهیم. گزارش ها و موسسات متفاوت هستند و آمارها دایم در حال کم و یا زیادشدن هستند، آنچه در این زمینه مهم بوده پیشگیری است. اگر قسمت عرضه مدیریت شود، این موارد کاهش می یابد. دانشگاه ها به این موضوع ورود کرده اند و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره فیلترینگ سایت‌های فروش پایان‌نامه و مقاله نیز گفت: حداقل در ۲ مرحله حدود ۱۰ الی ۱۵ سایت فیلرشده و تقاضای فیلتر ۱۰ الی  ۱۵ سایت دیگر را نیز ارائه کرده ایم. مستندسازی های لازم صورت گرفته و قرار است دستور قضایی آن از شعبه نهم در این هفته صادر شود این کار به صورت مستمر انجام شده و به صورت مرتب رصد می شود.

وی درباره مجازات و تنبیه افراد متخلف گفت: درباره مجازات افرادی که اقدام به خرید مدرک (پایان نامه) می کنند مواردی را احراز و به دانشگاه ها ارائه کرده ایم و دانشگاه ها در حال بررسی آن در کمیته ها هستند و باید هیات‌های انتظامی دانشگاه ها در این زمینه تصمیم بگیرند هنوز موردی به ما ارائه نشده است.

آقابایی همچنین افزود:  تقلب علمی در دانشگاه زیر نظام های وزارت علوم خیلی کم بوده ولی دانشگاه های غیردولتی همچنان در صدر تقلب علمی قرار دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری