{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 405510

حاجی‌میرزایی با اشاره به رشد ۲۳ درصدی بودجه آموزش و پرورش برای سال ۹۹ گفت: این رشد پاسخگوی نیاز ما نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، درباره وضعیت بودجه ۹۹ از نظر مکفی بودن آن اظهار کرد: راضی هستیم چرا که دولت حداکثر کمک و مساعدت را به آموزش و پرورش داشت، در حالی که بودجه بقیه دستگاه‌ها ۸ درصد افزایش داشته بودجه آموزش و پرورش ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده و این کمک بزرگی است، اما اینکه آیا جوابگوی نیاز‌های ما باشد، اینگونه نیست.

او ادامه داد: دولت هر چه در توانش بود کمک کرد، اما نیاز‌های ما وسیع‌تر و گسترده‌تر از این هاست.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مسیر جبران این کسری چیست؟ بیان کرد: قطعا ما همه ساله اعتبارات را دریافت می‌کنیم بیش از بودجه مصوب ما است یعنی معمولا بیش از میزان تعیین شده اعتبار دریافت می‌کنیم که حدود ۱۱۰ درصد خواهد بود و نیازهایمان تأمین خواهد شد.

حاجی‌میرزایی درباره کافی بودن تخصیص اعتبار گفت: اعتبارات حدود ۱۱۰ درصد تأمین می‌شود، اکنون در زمینه تخصیص بعضی از ردیف‌های بودجه کاهش داریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره کمک گرفتن از صندوق ذخیره ارزی برای نوسازی مدارس اظهار کرد: در این مورد تمایل داریم چرا که حجم نیاز‌های ما بالاست، با اینکه کمک فوق‌العاده‌ای در بودجه ۹۹ در این مورد شده، ولی همچنان نیاز به اعتبارات داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دوره‌ای که از صندوق ذخیره استفاده شده تحول خوبی در مدرسه‌سازی اتفاق افتاد، گفت: با میزان اعتبارات در نظر گرفته شده از ۳۰ درصد مدارس ایمن به ۷۰ درصد مدارس ایمن رسیدیم.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا الان برنامه ویژه‌ای وجود دارد که به دولت ارائه کرده باشید یا خیر، اظهار کرد: این موضوع مربوط به دولت نیست باید از مقام معظم رهبری اجازه بگیریم و در فکرش هستیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری