کد خبر 404760

شاخص آلودگی هوا در کدام شهر به ۵۰۰رسید؟

همدان براساس اطلاعات درج شده در سایت کنترل کیفیت هوا، ساعت ۱۷ امروز -چهارشنبه ۴ دی- شاخص آلودگی هوای همدان با PM۱۰ روی عدد ۵۰۰ ایستاد تا یک بار دیگر ضرورت توجه مدیران به سلامت مردم را گوشزد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طی هفته گذشته همدان در تمام روزها با آلودگی هوا مواجه بود اما از آنجا که مدیران دستاندرکار معتقد بودند میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش نداشته آن را غیر واقعی می‌دانستند.

در همین راستا اداره کل محیط زیست استان همدان اطلاعیه ای صادر کرد: «به اطلاع همشهریان گرامی در همدان می رساند ایستگاه پایش کیفیت هوای همدان در ساعت ۱۷ عصر به صورت موقت دچار نقص فنی شده و عدد غیرواقعی مبنی بر شرایط خطرناک نشان داده در صورتی که شرایط واقعی، ناسالم برای گروه های حساس و مهمترین آلاینده هوا ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گروه‌های حساس از جمله جانبازهای شیمیایی، مادران باردار، سالمندان، کودکان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی توصیه می‌شود حتی‌الامکان فعالیت‌های خود را در خارج از منزل کاهش دهند. همچنین گروه‌های حساس از حضور در خارج از منزل پرهیز کنند.»

آلودگی هوای همدان باعث شده هم اکنون کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان در محل استانداری تشکیل شود. بعد از کارگروه نخست تصمیم بر آن شد اداره کل حفاظت محیط زیست پس از دریافت اطلاعات لازم از اعضای کارگروه نسبت به اعلام هشدار اقدام کند اما این موضوع محقق نشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    احتمالا به بیمارستان مراجعه نکرده اند چون به طور مستقیم به دیار باقی مراجعه کردن.
    500 یعنی خلاص!