{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 404246

پادشاه بوتان جیگمی خسار نامگیال وانگچوک (King Jigme Khesar Namgyel) و همسرش ملکه جتسون پما (Queen Jetsun Pema)، برای بار دوم پدر و مادر می‌شوند. پادشاه جیگمی در پایان سخنرانی اش در مقابل شهروندان، مسئولان محلی و اعضای خانواده پادشاهی بوتان اعلام کرد همسرش، فرزند دوم خود را باردار است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تابناک باتو، پادشاه بوتان «جیگمی خسار نامگیال وانگچوک» (King Jigme Khesar Namgyel) و همسرش ملکه «جتسون پما» (Queen Jetsun Pema)، برای بار دوم پدر و مادر می‌شوند. پادشاه جیگمی در پایان سخنرانی اش در مقابل شهروندان، مسئولان محلی و اعضای خانواده پادشاهی بوتان اعلام کرد همسرش، فرزند دوم خود را باردار است. این سخنرانی در حاشیه جشن سالانه عید ملّی بوتان در استادیوم (Changlimithang) در شهر تیمفو پایتخت بوتان برگزار شد.

پادشاه

به دنیا آمدن فرزند ملکه بوتان در بهار ۲۰۲۰ میلادی

پادشاه جیگمی در سخنرانی اش گفت: فرزندش در بهار ۲۰۲۰ به دنیا خواهد آمد. پادشاه و ملکه بوتان یک فرزند پسر به نام شاهزاده جیگمی نامگیل وانگچوک دارند. این کودک ولیعهد بوتان است و در پنجم فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی به کمک تیم پزشکی بوتان به دنیا آمد و در ۱۶ آوریل ۲۰۱۶ میلادی، نامگذاری شد.

پادشاه

پادشاهی بوتان روز ملی خود را در ۱۷ دسامبر هر سال جشن می‌گیرد. گونگسار وانگچوک (Gongsar Wangchuk) نخستین پادشاه، پادشاهی متحد بوتان در ۱۷ دسامبر ۱۹۰۷ میلادی تاجگذاری کرد و مردم بوتان امسال صد و دوازدهمین سال این جشن ملّی را گرامی می‌دارند.

گفتنی است بوتان با نام رسمی پادشاهی بوتان کشوری است در جنوب آسیا. پایتخت آن تیمفو است. زبان رسمی این کشور دزونگخا نام دارد و واحد پول آن نگولتروم بوتان و روپیه هند است. جمعیت بوتان در حدود ۸۰۰ هزار نفر و دین مردم آیین بودا است.

پادشاه

انزوای این کشور از جهان باعث شده‌است فرهنگ غنی و محیط زیست آن دست نخورده بماند. حفظ شیوه زندگی مردم در این سال‌ها یک اولویت بسیار با اهمیت بوده‌است. محدود کردن ورود گردشگران یکی از راه‌های حفاظت در مقابل تأثیرات خارجی به‌شمار می‌رفت. تاریخ اولین گردشگری که از بوتان دیدن کرد، به سال ۱۹۷۴ بازمی‌گردد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری