کد خبر 404006

ادامه غلظت آلایندگی در کلانشهرها

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا سه روز آینده همچنان در کشور جوی پایدار داریم که نتیجه آن ادامه افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی، پرجمعیت و کلانشهرها است و این شرایط تا آخر این هفته ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی  افزود: در سه روز آینده بر روی ساحل دریای خزر جریانات جنوبی می‌شود. بر این اساس از امروز تا آخر هفته سه تاپنج درجه غرب سواحل و استان اردبیل افزایش دما همراه با وزش بادهای به نسبت شدید خواهند داشت.

وی اظهار داشت: از اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب، بارش‌ها در این مناطق آغاز می‌شود، جمعه بارش علاوه بر این مناطق، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد. همچنین در این روز نوار غربی، مرکز و  دامنه‌های جنوبی البرز نیز بارش دارند که شنبه از شدت بارش‌ها در نوار غربی کاسته می‌شود اما به شکل پراکنده ادامه دارد. همچنین شنبه بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بارندگی خواهند داشت. 

به گفته وی شنبه سواحل دریای خزر بارش باران و کاهش دما خواهند داشت که بارش ها در ارتفاعات می‌تواند به شکل برف باشد.

تهران همچنان غبارآلود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز نیز همچنان غبارآلود است، این شرایط تا چهارشنبه این هفته ادامه دارد و از پنجشنبه شرایط برای بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد در تهران فراهم می‌شود. جمعه نیز باران و وزش باد دارد که شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت خواهیم بود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۳ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۳ درجه بالای صفر می‌شود.

گودرزی گفت: کوهرنگ با دمای ۱۶ درجه زیر صفر، چادگان ۱۴ درجه زیر صفر و عسلویه و  میناب با دمای ۲۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر