کد خبر 402485

ادامه بارندگی‌ها در جنوب کشور تا پنجشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارندگی‌ها در جنوب کشور تا پنجشنبه این هفته با شدت و ضعف ادامه دارد و موجب آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی این مناطق خواهد شد؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی افزود: امروز تقریبا بیشتر مناطق کشور بارش برف، باران و وزش باد خواهند داشت، در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد و انتظار ما این است که به تدریج از میزان غلظت آلاینده‌ها در شهرهای پرتردد کم شود.

وی اظهارداشت: امروز شدت بارش‌ها در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و استان‌هایی مانند بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان جنوبی، لرستان و شمال خوزستان خواهد بود که آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی را به همراه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر ، هرمزگان، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش بادهای شدید رخ می‌دهد. استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی لرستان، جنوب اصفهان و جنوب مرکزی و ارتفاعات کرمان نیز بارش برف و در برخی نقاط برف و باران رخ خواهد داد.

گودرزی اظهار داشت: شدت بارش‌ها فردا در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس خواهد بود و پنجشنبه کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق دارد و برای سایر مناطق کشور در روز جمعه جوی آرام پیش بینی شده است. 

به گفته وی از امروز تا پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج است. از امروز تا ظهر چهارشنبه نیز دریای خزر مواج خواهد بود.

باران و باد در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز در برخی ساعات بارش باران و وزش باد خواهد داشت، از اواخر وقت امروز کاهش ابر پیش‌بینی شده اما فردا دوباره آسمان صاف است. بنابراین امروز کمی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود اما از فردا چون پایداری جو را داریم دوباره آلاینده‌ها افزایش خواهند یافت. کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۶ درجه بالای صفر و بیشینه دمای امروز تهران به ۹ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی در پایان گفت: ارومیه با دمای دو درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر