{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402391

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: اگر امشب بارش باران اتفاق نیفتد و شاخص کیفی هوای تهران همچنان روی عدد ۱۶۷ یا نزدیک به آن باشد، باید مدارس تعطیل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عباس شاهسونی درباره وضعیت آلودگی هوای تهران و تعطیل نشدن مدارس در این شرایط افزود: شاخص کیفی هوای تهران روی عدد ۱۶۷ قرار دارد و با توجه به اینکه سازمان هواشناسی پیش بینی کرده که اواخر امشب ناپایداری جوی اتفاق می‌افتد و از حجم آلودگی هوا کاسته می‌شود، کمیته اضطرار تشکیل نشده و مدارس هم تعطیل نشده‌اند.

وی درباره مشکلات ناشی از باران پس از آلودگی هوا نیز بیان کرد: نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد. زیرا در حال حاضر مشکل ما ذرات معلق در هواست و بارش باران مشکلی برای سلامت افراد ایجاد نمی‌کند.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای پایتخت در حالی رو به افزایش است که کمیته اضطرار تصمیمی برای تعطیلی مراکز علمی و آموزشی شهر تهران ندارد و همچنین طرح زوج و فرد نیز فردا (سه شنبه) از درب منازل اجرا نمی‌شود.

محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدارس استان تهران فردا باز است، اما فعالیت تمام معادن شن و ماسه فردا متوقف بوده و تردد کامیون‌ها نیز در سطح شهر همچنان ممنوع است. پیش بینی هواشناسی این است که از صبح فردا (سه شنبه) ناپایداری جوی داریم و آلودگی هوا کاهش می‌یابد و به همین منظور فردا مدارس و دانشگاه‌ها دایر هستند.

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران نیز گفت:‌ در حال حاضر شاخص کیفی هوای شهرداری منطقه یک ۱۸۸ و شهرری ۱۹۰ در وضعیت قرمز و نیز منطقه پیروزی با شاخص ۲۱۱ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) قرار دارد.

در حال حاضر شاخص لحظه ای کیفیت هوای تهران روی عدد ۱۶۷ قرار دارد.

ارسال نظر

 • Lol
  ۰ ۰

  ای بابا مگه ما الاف شماییم تعطیل کنید راحت شیم دیگه با یه بارون یه روزه که معجزه نمی شه شاخص از ۱۷۰ بشه ۹۰ :/

 • مهدی
  ۰ ۰

  الان که ساعت 9 شب هست شاخص آلودگی 171 هستش

 • avan
  ۰ ۰

  فردا بايد تعطيل شه چون الا كيفيت هوا روى ١٧٦ است ما گناه نداريم شما تو خونه ميشينين ما ميريم مدرسه ريه هامون به فنا ميره

 • N
  ۰ ۰

  شاخص به ۱۷۶ رسیده توی تهران کلا هوای سالم نداریم کمترینش ناسالم برای گروه های حساسه اون وقت بازم منتظر بارونید ؟ این هوا با بارون درست نمیشه حداقل فردا رو تعطیل کنید که اگر بارون اومد هوا کاملا سالم بشه

 • علی
  ۰ ۰

  تورو خدا فردا رو تعطیل کنید
  اگر تعطیل کنید خدا از کار شما خشنود میشود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایول!
  باد کارش درسته.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری