کد خبر 400178

ساخت یک گلوله‌ منحصر به فرد در ایران +عکس

گلوله‌های (RIP (Radically Invasive Projectile از مرمی‌های چند تکه تشکیل شده‎اند که پس از برخورد با هدف درون آن پخش می‌شوند و آسیب جدی به هدف وارد می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گونه جدیدی از گلوله‌های منحصر به فرد و دارای ویژگی‌های مهم تحت عنوان گلوله‌های RIP توسط صنایع دفاعی کشورمان ساخته شده است.

بر اساس این گزارش، در جریان بازدید سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های سازمان صنایع دفاع (ساصد)، نسل جدیدی از گلوله‌های ساخته شده توسط این سازمان که در دنیا با نام گلوله‌های RIP با ویژگی‌های خاص شناخته می‌شوند به نمایش درآمده است.

(تصاویر) ساخت یک گلوله‌ منحصر به فرد در ایران

گلوله‌های RIP (Radically Invasive Projectile) از مرمی‌های چند تکه تشکیل شده اند که پس از برخورد با هدف درون آن پخش می‌شوند و آسیب جدی به هدف وارد می‌کنند.

این گلوله‌ها پس از شلیک، در هنگام اصابت به هدف به قطعات کوچکتری تبدیل می‌شوند به طوری که بدنه اصلی گلوله در مرکز و قطعات جدا شده نیز به اطراف آن اصابت خواهند کرد. از سوی دیگر از آنجایی که ترکش‌های کوچک به سرعت انرژی خود را پس از جدایش از بدنه اصلی از دست می‌دهند، در صورت عدم اصابت به هدف، خطر کمتری محیط اطراف را تهدید می‌کند.

(تصاویر) ساخت یک گلوله‌ منحصر به فرد در ایران

آزمایش یک گلوله RIP و پخش تکه‌های آن در ژله

از این رو گلوله‌های RIP یکی از گزینه‌های بسیار مطلوب برای استفاده توسط گارد امنیت پرواز در هواپیما محسوب می‌شود، چراکه در صورت استفاده از آن در محیط هواپیما از آنجایی که تکه‌های این گلوله به اجسام سخت‌تر از بدن آسیبی نخواهد رساند، دغدغه آسیب رسیدن به بدنه هواپیما و احتمال سوراخ شدن آن از بین خواهد رفت.

(تصاویر) ساخت یک گلوله‌ منحصر به فرد در ایران

این گلوله‌ها با برخورداری از استاندارد‌های مناسب، نوآوری جدیدی در زمینه مهمات تسلیحات انفرادی و افزایش قدرت کشندگی آن‌ها محسوب می‌شوند.

ویژگی بارز گلوله‌های RIP این است که بدون ایجاد خطر برای محیط اطراف و افراد بیگناه، برای فرد هدف کشنده‌تر از گلوله‌های معمولی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این گلوله موجب آسیب جبران ناپذیر در بدن فرد می شود. بر فرض زنده ماندن تا آخر عمر شکنجه و زجر خواهد کشید.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری