کد خبر 391352

وجود لکه‌های نگران کننده در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش کشور گفت: لکه‌های نگران کننده‌ای چون منطقه سیس‌آباد، التیمور و خواجه ربیع در مشهد و یک متر مربع، کمبود سرانه آموزشی نسبت به میانگین کشوری در خراسان رضوی وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش کشور، بعد از ظهر پنج‌شنبه در دفتر استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

حاجی میرزایی در این جلسه اظهار کرد: یکی از نوبلیست‌های اقتصاد، شخصی به نام نورث است که به دلیل ارائه نظریه تأثیر نهادها بر تحولات اجتماعی توانست به این جایزه دست یابد؛ در این نظریه تحول نهادها نیز در گرو تحولات یادگیری جامعه است.

وی افزود: تحقق واقعی توسعه، منوط به تحولات یادگیری است تا منجر به تحولاتی پایدار و همراه با رشد در جامعه باشد و آقای رزم‌حسینی در زمینه توسعه استان خراسان رضوی بسیار پیگیری کرده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بخش عظیمی از جامعه، فاقد مهارت‌های کافی و مؤثر در یادگیری هستند.

وی با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش استان، کانونی برای توسعه جریان یادگیری است، افزود: ما قطعاً تبعیضات مثبتی را برای استان خراسان رضوی قائل هستیم. به نظر من استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود مثل ماده ۱۶و ۱۸ آموزش و پرورش و... می‌تواند بسیار کمک کننده باشد؛ برای مثال، مدارس بلااستفاده مورد استفاده قرار گرفته و مدارس و پروژه‌های نیمه تمام در صورت امکان به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

حاجی میرزایی ادامه داد: در استان خراسان رضوی، لکه‌های نگران کننده‌ای چون منطقه سیس‌آباد، التیمور، خواجه ربیع و... در مشهد وجود دارد که نیازمند توجه فوری هستند و ما باید همه ظرفیت خود را در جهت رفع آن‌ها به کار گیریم.

وی افزود: در جهت رسیدن سرانه آموزشی استان خراسان رضوی به میانگین کشوری، یک سوم هزینه‌ها از طریق منابع ملی، یک سوم از طریق منابع استانی و یک سوم باقی‌مانده از طریق جذب خیرین تأمین می‌شود تا یک متر مربع کمبود سرانه آموزشی استان خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری تأمین شود.

وزیر آموزش و پرورش در انتها بیان کرد: اگر برای سال آینده ظرفیت‌ها و شرایط استان خراسان رضوی بیشتر و دقیق‌تر بررسی شود، شاهد پیشرفت بیشتری در این استان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • دشمنداعش
  ۱ ۰

  یکی میمرد از درد نداری، یکی گفتش آقا، زردک میخواهی.
  معلمت را از دست دادی، 12 هزار میلیارد صندوق را از دست دادید، دانش آموزا هم به نحوی از انحاء ....
  آقاآاااااااااای وزیییییییییررررررر، تحقیق کن ببین چند درصد معلمان مسافرکشی می‌کنند. نگران متراژ میانگین متوسط فضای آموزشی خراسانیییییییی!؟؟!؟!؟!
  کجای کاری؟ واقعا کجا؟

 • علی
  ۱ ۰

  سلام انها که ادعا وتجربه داشتند کاری نکردند شما که قیافه ات معلوم ا ول بدبختی برای معلمان.

 • بی عزت نفس
  ۱ ۰

  مملکتی که همه ی کارمندانش بیشتر از معلم حقوق و مزایا دریافت میکنند کشوری عقب مانده و بدون ... است زمانیکه با مدرک و سابقه ی یکسان بیش از دو میلیون تومان اختلاف در دریافتی وجود دارد زمانیکه رئیس جمهور دروغ میگوید حرف از توسعه بی معناست زمانیکه رانت و پارتی بازی و دزدی های کلان مثل صندوق ذخیره وجود دارد همه ی حرف ها حرف مفت است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بهتر نیست قدری از استان قدس رضوی برای حمایت از اموزش وپرورش مناطق محروم همانجا کمک بگیرید؟؟؟؟
  یا از شرکت نفت درمناطق محروم استان خوزستان که هنوز بعداز اینهمه سال تو چادر دارن درس میخونن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام آستان قدس رضوی ثروتمند است و به راحتی میتوونه به این مناطق محروم ازجمله سیس آباد یا میثم شمالی وخواجه ربیع مدارسی ک درآنجا وجوددارد ب راحتی کمک کنه

 • فرهنگی
  ۰ ۱

  دروغ کمتربکوییدرتبه بندی معلمان چی شد

 • فرهاد میرزایی
  ۰ ۰

  چرا با جذب بیشتر دانشجو از طریق دانشگاه فرهنگیان ، اولا مشکل کمبود نیرو در اموزش و پرورش را حل نمی کنید ودوم اینکه با صرف برگزاری ازمون استخدامی جهت تامین نیروی اموزشی ،نمی توان به انوزش علمی و کارامد دسترسی میدا کرد

 • علی
  ۱ ۰

  معلم زده دانش اموز را اش ولاش کرده ،اون موقع میگه رتبه بندی هم می خوام ،حقوقم هم کم پس اون دانش اموز بدبخت چی که زری نا قصش کردی

 • سمیه
  ۰ ۰

  سلام.خواهشا برای دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت برگزار کنین قرار بود سن هم رو ب۲۴سال برسونین

 • محسن
  ۰ ۰

  ای کاش

 • رضا
  ۰ ۰

  متاسفانه سطح اموزشي دانش اموزان بسيار پايين امده و مقصر در درجه اول معلمان هستند من اگر جاي وزير بودم حتي نصف اين حقوق را به معلمان نميدادم ديگه صحبت از كمبود حقوق واقعا مسخره است...