کد خبر 385628

کشف فسیل خزنده پرنده ماقبل تاریخ در استرالیا +عکس

محققان استرالیایی موفق به کشف فسیل تازه‌ای از یک خزنده پرنده ماقبل تاریخ به نام پتروسور شده‌اند که به بال انگشتی یا سوسمار بال‌دار مشهور است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محققان استرالیایی موفق به کشف فسیل تازه‌ای از یک خزنده پرنده ماقبل تاریخ به نام پتروسور شده اند که به بال انگشتی یا سوسمار بال‌دار مشهور است، این خزنده پرنده بین 220 تا 65.5 میلیون سال قبل بر روی کره زمین زندگی می کرد و دارای ۲ بال با استخوان های سبک و ماهیچه هایی قوی بود.

پتروسور موجودی گوشتخوار بوده که از حشرات، ماهی ها، حیوانات کوچک، نرم‌تنان و سخت‌پوستان تغذیه می‌کرده‌ است. نخستین فسیل این جانور در سال 1784 توسط زیست شناسی ایتالیایی به نام کوسیمو کولینی کشف شد. اما فسیل تازه در منطقه وینتون در غرب کوئینزلند شناسایی شده است.

طول بال فسیل جدید در حدود چهار متر بوده و بررسی ها نشان می دهد این فسیل حدود 96 میلیون سال قبل زندگی می کرده است، با توجه به توخالی و سبک بودن بسیاری از استخوان های این موجود ماقبل تاریخ و ضخامت اندک این استخوان ها فسیل های چندانی از حیوان مذکور بر جای نمانده است. تا به حال برخی فسیل های این حیوان خاص در چین و برزیل هم شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری