کد خبر 379211

عاشورای بارانی در مناطق مختلف کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد: از امشب تا سه شنبه و در روزهای تاسوعا و عاشورا در مناطق مختلفی از کشور بویژه در شمال و شمال غرب شاهد بارش باران خواهیم بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از اوایل امشب در استانهای گیلان و مازندران بارندگی آغاز خواهد شد و از فردا تشدید بارش در گیلان و مازندران و بارش پراکنده در استان گلستان پیش بینی شده است.

احد وظیفه با اعلام اینکه شدت بارش در این دو روز در استان گیلان خواهد بود، گفت: طی روزهای یکشنبه ودوشنبه کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه در استانهای واقع در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد.

وی تاکید کرد: دریای خزر نیز فردا و با شدت کمتر در روز دوشنبه مواج خواهد بود.

به گفته وظیفه طی سه روز آینده در نیمه شمالی آذربایجان غربی برخی نقاط استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و از فردا در شمال خراسان شمالی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

وظیفه تاکید کرد: فردا در بعضی ساعات در استانهای سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان، شرق یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک محلی وجود دارد. در این سه روز پدیده غالب در شرق کشور بویژه منطقه زابل نیز وزش باد شدید است که کاهش کیفیت هوا و کاهش دید طی روزهای آینده در این نواحی پیش بینی می‌شود.  

نواحی مرکزی خلیج فارس نیز در روزهای دوشنبه و سه شنبه (تاسوعا و عاشورا) مواج است.

هوای تهران از امروز تا چهارشنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی شده و بیشترین هوای پایتخت طی این مدت به ۳۴ درجه سانتیگراد خواهد رسید. شهرکرد در همین بازه زمانی و بویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در سردترین ساعات خود دمای سه درجه سانتیگراد را نیز تجربه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر