کد خبر 376650

جهانگیری: هیچ مساله‌ای مهمتر از امنیت کشور نیست

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که امروز تعریف امنیت با دهه‎های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است، تاکید کرد: هیچ مساله‎ای مهمتر از امنیت کشور نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون اول رئیس جمهوری عصر امروز در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان (عج) را مردان بی ادعا و خادم ملت دانست و از خداوند توفیقات روز افزون آنان را مسالت کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت: باید تلاش کنیم ارزش هایی که امام بزرگوار و شهدا ترسیم کرده اند را حفظ کنیم و استمرار ببخشیم.

جهانگیری هیچ مساله ای را مهمتر از امنیت کشور ندانست و افزود: با توجه به شرایط غرب آسیا درک فرمایش پیامبر اکرم (ص) در اهمیت سلامت و امنیت اکنون در اوج بحران، ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است.

وی با بیان این که امنیت پیش نیاز همه فعالیت ها است، گفت: باید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقاء همه بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم.

جهانگیری افزود: امروز تعریف امنیت با دهه های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است و اکنون احساس امنیت جامعه، از امنیت مهم تر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات است و به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و نقش کلیدی و تعیین کننده دارد.

وی گفت: اکنون گزارشات وزارت اطلاعات از پیش بینی ها، تحلیل ها و شناخت راهبردها، فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته های علمی برخوردارست و به اقدامات تخصصی و حرفه ای مشهورند.

جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری رسانی دستگاه‌ها در بخش های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود: دولت برای اداره کشور به فرآورده های اطلاعات و تحلیل های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تلاش های دولت در زمینه مسائل اقتصادی گفت: اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه های خارجی مستحکم بماند و خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح های بنیانی نمونه ای از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه های دشمنان است.

جهانگیری در پایان ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر