کد خبر 375877

هر آنچه باید در انتخاب یک کوله پشتی بدانید

بیشتر دانش آموزان ملاک انتخاب یک کوله مناسب را زیبا بودن آن می‌دانند و برخی از والدین هزینه‌ای که باید صرف خرید آن کرد و عده کمی در این بین به دنبال خرید یک کوله پشتی مناسب و استاندارد و ایده آل هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، آغاز مهر و بازگشایی مدارس علاوه بر دغدغه ثبت نام و پیدا کردن مدرسه مناسب و... مسائل دیگری نیز دارد از جمله خرید کوله پشتی؛ که این روز‌ها با گسترش آگاهی والدین را به این سمت و سو سوق داده است یک کوله پشتی مناسب به فرزندان خود تهیه کنند تا کودکانشان دچار مشکلات در ستون فقرات خود و بیماری‌های اسکلتی عضلانی که دانش آموزان را تهدید می‌کند جلو گیری کند.

شاید بتوان گفت تنها راه بردن کتاب و دفتر و سایر وسایل به مدسه کیف است و به طریق دیگری نمی‌توان وسایل را به مدرسه برد که معمولا وزن بسیاری را بر دانش آموزان بار می‌کند بیشتر دانش آموزان ملاک انتخاب یک کوله مناسب را زیبا بودن آن می‌دانند و برخی از والدین هزینه‌ای که باید صرف خرید آن کرد و  عده کمی در این بین به دنبال خرید یک کوله پشتی مناسب و استاندارد و ایده آل هستند.

یک کوله پشتی خوب برای مدرسه، باید بند پهنی داشته باشد تا وزن کیف با کمک شانه‌ها و مفصل ران قابل حمل باشد و فشار به عضلات ذوزنقه‌ای گردن نیاید.

بهتر است از کوله پشتی‌هایی که دارای بند‌هایی با حداقل عرض پنج سانتی متر استفاده کنید.

داشتن یک لایه اسفنجی در پشت کیف باعث می‌شود فشار بر روی ستون مهر ه‌ها کمتر شود.

وزن کیف یا کوله پشتی باید ۱۵ تا ۲۰ درصد وزن دانش آموز  باشد به عنوان مثال دانش آموزان ابتدایی دو و نیم تا سه کیلوگرم و برای دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان هفت تا ده کیلوگرم باشد.

کوله‌های جیب دار،  امکان توزیع وسایل و در نتیجه پخش وزن بار  را بیشتر می‌کند.

باید حدود ۳ سانتی متر بالاتر از خط گودی کمر قرار گیرد یعنی به موازات خط ناف قرار گیرد.

کوله باید از سبک‌ترین مواد تهیه شده باشد.

بند کوله باید نرم باشد تا کامل روی عضلات بخوابد.

بند کوله باید کوتاه باشد تا کوله روی بدن لق نخورد.

بند کوله تنگ نباشد تا جلوی جریان خون را نگیرد.

کوله را حتما باید روی دو بند انداخت چرا که کوله یک بندی باعث انحراف ستون فقرات می‌شود.

حجم کوله نباید از یک هفتم مساحت پست دانش آموز بیشتر باشد.

برای فرزندتان کیفی تهیه کنید که مطابق با نیازهایش باشد. چند جیب و فضای مستقل برای قرار دادن بطری آب، ظرف غذا، کلید و دستمال کاغذی. به این ترتیب علاوه بر تقسیم وزن اشیا، دسترسی به وسایل مورد نیاز برای فرزندتان نیز راحت‌تر است.

اگر بجای کوله از کیف استفاده شود نیز درصورت سنگینی بیش از حد آن در  معرض ابتلا به آرتروز مچ و احساس درد در عضلات بازو  قرار دارید.

بر اساس این گزارش،  بر اساس تحقیقات به عمل آمده درصد بسیار زیادی از درد‌های دست، شانه، پشت و کمر دانش آموزان، طریقه استفاده غلط از کوله پشتی و کیفشان است  لذا به والدین توصیه می‌شود در فرآیند خرید فقط به علاقه فرزندشان به کوله و کیف زیبا توجه نکنند به و مولفه‌ی استاندارد بودن نیز توجه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر