کد خبر 359438

خلیج فارس مواج شد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس از امروز با افزایش تدریجی سرعت وزش بادهای شمال غربی بویژه در سواحل شمالی و مرکزی مواج و متلاطم شده که این وضعیت تا پایان هفته جاری تداوم دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پیام مساعدی افزود: در این مدت مقدار دما در شهرهای مختلف استان همچنان بالا گزارش می شود تا جایی که ظهر امروز دما در برازجان به ۴۹.۳ درجه سانتیگراد رسید.

وی بیان کرد: در این مدت دما در شهرهای اهرم و خورموج به ۴۸ درجه رسید و دیلم، جم و عسلویه نیز به ترتیب دمای ۴۷، ۴۵ و ۴۴ درجه سانتیگراد را تجربه کردند.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و به تدریج با افزایش سرعت باد در مناطق شمالی و مرکزی استان احتمال گرد و خاک در جنوب استان دور از انتظار نیست.
وی افزود: در این مدت جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی به طور غالب شمال غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۸ و گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی متغیر با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۹۰ تا ۱۸۰ و دور از ساحل گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می شود.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۰۶ بامداد، جزر اول دریا ساعت ۱۱:۱۲، مد دوم دریا ساعت ۱۶:۳۹ و جزر دوم ساعت ۲۲:۵۱ خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر