کد خبر 357101

راهکار آموزش‌وپرورش برای پرداخت به موقع حقوق معلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره تبصره ۱۲ قانون بودجه برای به تعویق نیفتادن حقوق معلمان گفت:‌ بر این اساس هر پرداختی که ماهیت حقوق داشته باشد باید به‌صورت ماهانه پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره تاثیر اجرای تبصره 12 در به تعویق نیفتادن حقوق معلم‌ها  گفت: پیشنهادات ما در زمان تنظیم لایحه بودجه سال 1398 به دولت و مجلس شورای اسلامی این بود که اعتبارات وزارت آموزش و پرورش را 100 درصد تخصیص یافته تلقی شود و به ماخذ یک دوازدهم ماهانه به وزارت آموزش وپرورش پرداخت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش افزود: در زمان بودجه این ابهام بود که اگر این امکان را برای وزارت آموزش و پرورش بگذارند، دستگاه های اجرایی دیگر نیز خود را به این تبصره اضافه کنند، به همین دلیل در بند (ک) تبصره 12 اشاره شده است هر پرداختی که ماهیت حقوق داشته باشد باید به صورت  ماهانه پرداخت شود.

الهیار ترکمن ادامه داد: غیر از حقوق و عیدی کارکنان رسمی و قراردادی وزارت آموزش و پرورش، حق‌التدریس‌های شاغل و آزاد، خرید خدمات آموزشی و سرباز معلم ها و مقرری‌بگیرها را داریم که ماهیت حقوق دارند.

وی تاکید کرد: این موارد را که جنبه حقوق را دارند، احصا شده‌اند و  به سازمان برنامه بودجه ارائه داده شده است باید در تخصیص‌های ماهانه که برای  وزارت آموزش وپرورش در نظر گرفته می‌شود، این موارد مورد توجه قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با بیان اینکه به شدت پیگیر اجرای بند (ک) هستیم، گفت: این یک قانون است که باید سازمان برنامه بودجه و امور دارایی و اقتصادی عملی کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری