{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 356568

این روزها همه به دنبال لمینت کردن دندان‌ها یا به عبارتی دقیق‌تر سفید کردن دندان‌های خود هستند. بسیاری از افراد برای رسیدن به این هدف خود هزینه‌هایی سنگین صرف می‌کنند. اما شاید برایتان جالب باشد بدانید سال‌ها پیش دندان‌های سیاه مد بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، سال ها پیش در بریتانیا رسمی عجیب وجود داشت. درواقع در یک دوره زمانی افرادی که دندان های سیاهی داشتند، محبوب تر بودند.

اما شاید برایتان سوال باشد که ماجرای دندان های سیاه از چه زمانی و به چه علتی مد شد. سال ها پیش و در قرن هجدهم میلادی، مردم بریتانیا به مصرف بیش از حد قند و شکر علاقه مند شدند به شکل دقیق تر می توان گفت در بریتانیا مصرف شکر در سال 1770 نسبت به سال 1710 به 5 برابر افزایش یافت.

 به همین ترتیب، در اروپا، قند از کالاهای با ارزش در تجارت بود. در این دوران، مردم بیش از هر زمان دیگری از مواد غذایی که نیاز به قند داشتند مثل چای، آب نبات، قهوه، غذاهای فرآوری شده، کاکائو و سایر غذاهای شیرین استفاده می کردند.

اما شکر گران بود و عمدتا توسط ثروتمندان مصرف می شد. در نتیجه به مرور زمان دندانهای فاسد و سیاه در طبقه اشراف زیاد شد.. بنابراین، به طور خلاصه، شخص ثروتمندتر، بیشتر دندان های فاسد و سیاه داشت. گفته شده است که ملکه الیزابت به شدت عاشق شکر بود و در نتیجه تمام دندان هایش سیاه بود.

به مرور زمان داشتن دندان های سیاه، نشانه ای برای تشخیص غنی از فقیران بود. این موضوع بلافاصله در میان فقرا و افراد طبقه متوسط نیز رایج شد و  آنها شروع به سیاه کردن عمدی دندان های خود کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری