{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 355655

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: امسال ۸۶هزار و ۹۵۰زائر به حج تمتع مشرف می‌شوند که ۸۱هزار نفر را زائران و بقیه را عوامل و دست اندرکاران برگزاری مناسک حج تشکیل می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید عبدالفتاح نواب روز شنبه  در همایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم افزود: امسال برای نخستین بار همه پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود از این رو سعی می‌شود برنامه مدونی برای آسایش زائران طراحی شود.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش‌ها، آموزش عملی و تشریح احکام و مناسک و مسایل بهداشتی به زائران است که توسط روحانیان، عوامل اجرایی و پزشکان کاروان‌ها انجام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: برای هر کاروان ۱۲ نشست برگزار می‌شود که نکات مختلف مناسک حج از جمله طواف، سعی صفا و مروه و تقصیر و موارد امنیتی و غیر آن آموزش داده شود تا زائران با آمادگی کامل وارد عربستان شوند.
وی افزود: در حج تمتع فرد باید آمادگی برای سفر داشته باشد و نیز بتواند دستاوردهای حاصل از آن را در طول زندگی مورد استفاده قرار دهد.

هشت کاروان از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار کرد: یک هزار و ۲۳۴ زائر شیعه و اهل سنت در قالب هشت کاروان امسال از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند.
وی افزود: بیش از ۶۰۰ نفر از این زائران از شهرستان قشم هستند.
همایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و دیگر مسوولان استانی و علمای اهل سنت روز شنبه در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری