کد خبر 353784

هیتلر سردمدار مبارزه با سرطان ریه بود

شاید وقتی نام حزب نازی به گوشتان می‌خورد صرفا به یاد برخوردهای خشن با حقوق بشر، کشتار مردم بیگناه، جنگ جهانی و ... بیفتید، اما جالب است بدانید که هیتلر در کنترل سرطان ریه نقشی مثبت ایفا کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، آلمان یکی از نخستین کشورهایی بود که به کمک دانش پزشکی ارتباط بین سرطان ریه و سیگار کشیدن را کشف کرد و این کشف مقارن با دوران اوج گیری حزب نازی رخ داد.

از دیرباز سربازان در بسیاری از کشورها عادت دارند مخفیانه سیگار بکشند اما جالب است بدانید تا پیش از ظهور حزب نازی در آلمان این ماجرا علنی تر بود و سربازان کمتر از سیگار کشیدن می ترسیدند. درواقع این هیتلر بود که نخستین بار روی سربازان خود فشار آورد تا سیگار و الکل را ترک کنند و مجازات هایی سنگین برای سربازانی که این قانون را نفی کنند قرار داد.

نکته جالب تر این که پزشکان آلمانی با کشف خود حتی زندگی مردم عادی آلمان را نیز تحت تاثیر قرار دادند و مردم را تشویق کردند بیش از گذشته از غلات، سبزیجات و فیبر استفاده کنند تا عمری طولانی تر داشته باشند.

به مرور زمان حزب نازی ممنوعیت سیگار کشیدن را از سربازخانه ها به تراموا، اماکن عمومیف کلینیک ها و بسیاری دیگر از مناطق عمومی توسعه داد و باعث شد سرانه مصرف تنباکو تا حد زیادی کاهش یابد. با وجود آن که بسیاری از افراد در جامعه پزشکی دل خوشی از سیاست های مخرب حزب نازی نداشتند، اما همین پزشکان در خصوص موضوع محدود کردم مصرف تنباکو و الکل به هیتلر پیوستند و به بیماران خود توصیه های حزب نازی را انتقال می دادند.

شاید اگر نگاهی به زندگی هیتلر و کارکردهای مختلف حزب نازی داشته باشیم، این ماجرا را بتوان یکی از نقاط روشن کارنامه مخوف این حزب دانست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر