کد خبر 350705

واکنش‌ها به حضور حاشیه‌ساز رامبد جوان در نمایشگاه کتاب

رامبد جوان بازیگر سینما و مجری برنامه خندوانه با انتشار ویدئویی نسبت به اتفاقات حضورش در نمایگاه کتاب واکنش نشان داد و رویارویی با هوادارانش پشت پرده توری را تکذیب کرد. او از برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب عکس «راوی» روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت با حضور رامبد جوان در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد.

کتاب عکس «راوی» مجموعه عکس‌هایی از صفحه اینستاگرام «راوی» است که از شهریور تا دی ماه سال گذشته هر دوماه اقدام به برگزاری مسابقه عکس می‌کرد. شرکت‌کنندگان عکس‌های خود را با هشتگ مربوط به مسابقه، در صفحه خود منتشر کردند و گروه انتخاب آثار از بین ۱۲۰۰ تا چهارهزار عکس، برای هر مسابقه حدود ۱۲ عکس را معرفی نمود. از این میان یک عکس در هر مسابقه به انتخاب مخاطبان و با در نظر گرفتن تعداد لایک، برنده جایزه نقدی و لوح تقدیر «راوی» شده است.

کتاب عکس «راوی» به تازگی با کوشش و انتخاب رامبد جوان و علیرضا فانی، عکاس منتشر شده است.

مراسم رونمایی از این کتاب که در غرفه انتشارات چکه در سالن کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار شد با حواشی و انتقادات فراوانی روبه رو شد.

واکنش‌ها به حضور حاشیه‌ساز رامبد جوان در نمایشگاه کتاب

این مراسم با ازدحام جمعیت سالن کتاب‌های کودک و نوجوان روبه رو شد و فعالیت غرفه‌های این سالن را با اختلال مواجه کرد. هجوم هواداران رامبد جوان به این سالن موجب شد که تردد در این سالن به سختی انجام شود. همین موضوع نارضایتی‌ها و انتقاداتی را برانگیخت.

اما موضوعی که بیش از همه حاشیه ساز شد، انتشار ویدئویی کوتاه بود که نشان می‌داد رامبد جوان پشت یک تور با هوادارانش در این غرفه دیدار کرده است. ایت ویدئو قضاوت‌ها و انتقادات فراوانی را برانگیخت برخی از فعالان فضای مجازی این اقدام را "شرم آور" خواندند.

کاربری با انتشار ویدئوی واقعا در نمایشگاه در این باره در توئیتر نوشت: "بی شک شرم آورترین تصویری ست که از نمایشگاه کتاب می‌بینیم. رامبد جوان از پشت تور با هواداران خود دیدار می‌کند."

کاربری دیگر نیز این ویدئو را "حال بهم زن" خوانده است.

در سوی دیگر نیز برخی کاربران رفتار مردم و صف کشیدن آن‌ها برای دیدار با رامبد جوان را مورد نقد قرار دادند. آن‌ها معتقدند این رفتار از جامعه کتابخوان کشور بعید است.

کاربری نوشته است: "فیلم هواداران رامبد جوان در نمایشگاه کتاب را دیدم، دوباره یقین پیدا کردم که هنوز جامعه ایران فاصله زیادی را در رسیدن به بلوغ فکری برای انتخاب عاقلانه در کنش گری‌های سیاسی اش دارد."

یا کاربر دیگری معتقد است: «چرا باید ناامید بود؟ چون حتی توی نمایشگاه کتاب هم که علی الظاهر باید آدم‌هاش کتاب خوان‌تر و بافرهنگ‌تر باشن مردم برای دیدن یه سلبریتی سر و دست می‌شکنن.»

فرد دیگری هم نوشته است: "تاسف آنجاست که مردمی برای یک شخصیت هنری چنین صف می‌بندند، امثال رامبد جوان چه دارند که آن‌ها برایش سرو دست بشکنند. ابتذال فرهنگی همین است."

حالا پس از این واکنش‌ها رامبد جوان با انتشار ویدیویی به انتقادات پاسخ داده است.

واکنش‌ها به حضور حاشیه‌ساز رامبد جوان در نمایشگاه کتاب

او در این پست اینستاگرامی نوشت: "درک اینکه بعضی رسانه‌ها برای دیده شدن متوسل به هر موضوعی میشن کمی برام سخته، با این حال این ویدیو رو برای روشن شدن ذهن شما دوستان گذاشتم که بدونید اتفاقی که من توش نقشی نداشتم به شکل غیر منصفانه و دست کاری شده به نمایش درآومده."

او افزود: «در عین حال یکم بعدتر در حدود دو ساعتی که توی نمایشگاه بودم شاید به خاطر آماده نبودن تیم انتظامات اونجا لحظاتی به مرحله‌ای رسیدیم که من مجبور شدم برای زنده موندن با پرخاش به دوستان اطراف و استفاده از حرکات رزمی، خودمو نجات بدم.»

جوان تاکید کرد: "کاش همه‌مون از رفتار‌های نادرست‌مون شرم کنیم و البته اصلاحشون کنیم، اگه یه جا هم دیدیم لازمه عذرخواهی کنیم."

رامبد جوان که با انتشار کامل فیلم تقطیع شده در فضای مجازی به شایعات به وجود آمده پاسخ داد، درباره ماجرای دیدار با مردم از پشت توری گفت: «دیروز به دعوت یکی از انتشارات حاضر در نمایشگاه کتاب به مصلی تهران رفتم. غرفه‌ای که در انجا بود دو جهت داشت که یکی با توری پوشانده شده بود. بعد از مدتی کوتاه به کمک من و دوستان این توری برداشته شد و من با همه حاضرین به خوش و بش پرداختم و در مدت دو ساعتی که آنجا بودم خیلی خوش گذشت.»

با گسترش شبکه‌های اجتماعی رفتار‌های سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور بیش از پیش زیر ذره بین قرار گرفته هر از گاهیی اقدامات آن‌ها حاشیه ساز و جنجال میشود. در روز‌های اخیر جدا از رامبد جوان، تهمینه میلانی با نقاشی‌های کپی شده اش و مهناز افشار با توئیت‌ها غیرمسئولانه اش جنجال ساز شده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر