کد خبر 342348

کشف ۳میلیون ترقه در حوزه شرق استان تهران

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: ۳میلیون ترقه در حوزه شرق استان کشف شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سردار عبدالرضا ناظری گفت: در چهارشنبه آخر سال برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد محترقه پرخطر در برخی از نقاط شرق استان تهران می‌کنند که گاها شاهد حوادث تلخ بوده‌ایم.

ناظری گفت: در مجموع در شرق استان تهران بیش از ۳ میلیون مواد محترقه کشف شده است و این هشدار را می‌دهم که تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه در شرق استان دستگیر می‌شوند و تحویل مراجع قضائی شده و محل کار این افراد پلمب می‌شود.

وی یادآور شد: پلیس در شرق استان تهران کارگاهی را کشف کرده است که مواد محترقه دست‌ساز را با برند خارجی تولید کرده و وارد بازار می‌کردند که این افراد دستگیر و کارگاه موردنظر پلمب شده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ضمن بیان برنامه‌های چهارشنبه آخر سال گفت: پلیس در برخورد با تولید کنندگان و توزیع کنندگان جدی خواهد بود و این افراد حداقل تا پایان تعطیلات در بازداشت خواهند بود.

وی با ارائه توصیه‌هایی به والدین گفت: ترقه و مواد محترقه و انفجارهایی که این روزها اتفاق می‌افتد ، معمولاً بسیار خطر آفرین و حساس است و بر اثر ضربه‌ای کوچک و یا حرارتی ناچیز منفجر می‌شود.

ناظری ادامه داد: قدرت تخریبی و خسارتی این مواد بسیار بالاست، و باید والدین عزیز برای حفظ سلامت کودکان و نوجوانان خود بیش از پیش مراقب بوده و ضمن حفظ هوشیاری، از استفاده کودکان، نوجوانان و جوانان خود از این مواد خطرآفرین جلوگیری کنند.

وی در پایان گفت : در خصوص فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در شرق استان تهران همکاران ما در بیش از ۴۵۰ مدرسه حضور پیدا کردند و آموزش‌های لازم را به دانش آموزان دادند.

راه‌اندازی ۲ قرارگاه نوروزی در شرق استان تهران

فرمانده انتظامی شرق استان تهران از راه‌اندازی ۲ قرارگاه‌ نوروزی در دماوند و ورامین خبر داد و گفت: حدود ۳ هزار نفر از مأمورین ناجا و پلیس های افتخاری برای آسایش مردم فعالیت می‌کنند.

سردار عبدالرضا ناظری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در ۷ شهرستان حوزه شرق استان تهران، مسافران زیادی مهمان نوروزی می‌شوند و به علت ترافیک‌های فراوان، جزو محورهای حساس ناجا محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که بیش از ۱۱۷ واحد گشتی در واحدها در ۷ شهرستان، ۱۸۰ واحد پاس پیاده، ۲۷ تیم نظارتی نظارتی و ۳۶ تیم موتوری در شرق استان تهران در حال فعالیت هستند، افزود: باید این نوید را بدهیم که برخی از مقامات کشوری، لشکری و استانی سال ۹۸ مهمان شهرستان‌های شمال شرق استان تهران هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر