کد خبر 339012

خاطره سیروس مقدم از پوپک گلدره تا خشایار الوند

سیروس مقدم، کارگردان «پایتخت» تاکید کرد پس از درگذشت خشایار الوند، عوامل این پروژه نیازمند وقت و زمان هستند تا خود را بازسازی کنند و کار را ادامه دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، برنامه تلویزیونی «درجه یک» که امشب (جمعه ۱۰ اسفند) از شبکه یک پخش شد، میزبان سیروس مقدم، کارگردان سریال «پایتخت» بود. مقدم که چهره و بیانش متاثر از درگذشت خشایار الوند بود، در این برنامه از آخرین وضعیت تولید فیلم «پایتخت» گفت.

او با اشاره به این که قرار بود فیلمبرداری این فیلم نوروزی از صبح شنبه ۱۱ اسفند کلید زده شود، در باره آخرین دیدارش با خشایار الوند گفت: «ما چهارشنبه (۸ اسفند) تا ساعت ۹ و نیم شب در دفتر کار بودیم و او ۵۰ درصد از فیلمنامه این تک قسمت «پایتخت» را تحویل داد. آن شب ما خیلی خندیدیم و بعد او رفت تا فوتبال ببیند و ساعت ۸ صبح پنجشنبه به دفتر بیاید.‌»

مقدم ادامه داد: «صبح پنجشنبه راننده‌ای که به دنبال او رفته بود، برگشت و خبر داد که چه اتفاقی رخ داده است. سپس ما به بیمارستان نیکان رفتیم و دیدیم که خبر صحت دارد.» 

این کارگردان درباره فیلمنامه به جامانده از خشایار الوند گفت: «این متن، آخرین یادگار اوست و باید حفظ شود تا هر بار که مردم می‌بینند شاد شوند و برایش فاتحه‌ای بخوانند. اما بدون حضور او، این کاری سخت است.»

مقدم با یادآوری تصادف پوپک گلدره در جریان ساخت سریال «نرگس» در سال ۱۳۸۴ و به کما رفتن این بازیگر گفت: «زمانی که پوپک گلدره تصادف و پس از شش ماه فوت کرد، چون سریال «نرگس» ملودرام بود و قصه غم‌انگیزی داشت، ما یک ماه وقت و فرجه پیدا کردیم تا خود را بازیابی کنیم. امروز هم زمان لازم است تا گروه «پایتخت» خود را بازسازی کند. کار کمدی با روحیه‌ای که من امروز از بچه‌ها در دفتر دیدم، خیلی سخت است.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر