کد خبر 337572

آشنایی با اصولی‌‌ترین روش نظافت شیشه‌‌ها

تنها یک ماه تا شروع سال جدید مانده و کم کم خانواده‌ها خودشان را برای خانه تکانی آماده می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، قبل از هر چیز، یادتان نرود که خانه تکانی شب عید شاید یکی از کار‌های سختی باشد که باید در روز‌های پایانی سال به انجام برسد، اما حال خوشی که بعد از یک نظافت اساسی از آن شما می‌شود، غیر قابل وصف است. مطلب این هفته درباره شیوه‌های نظافت شیشه هاست.

از کاغذ روزنامه کمک بگیرید:

 اولین روشی که از قدیم مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده از کاغذ روزنامه به جای پارچه برای تمیزکاری شیشه است. شما می‌توانید با استفاده از کاغذ روزنامه و شیشه پاک کن کار نظافت شیشه‌ها را در کمترین زمان ممکن به انجام برسانید.

محلول خانگی به جای شیشه پاک کن:

 مورد دیگر که برای نظافت شیشه‌ها به شما توصیه می‌شود و بسیار کاربردی است یک محلول خانگی به جای استفاده از شیشه پاک کن است. شما می‌توانید از نسبت هم اندازه آب و سرکه برای برق انداختن شیشه‌های خود کمک بگیرید. سرکه سفید انتخاب بهتری به نسبت سرکه قرمز است. محلول مایع ظرف شویی پاک کننده دیگری است که برای برق انداختن شیشه‌های ساختمان شما توصیه می‌شود. برای ساخت این محلول خانگی مقدار کمی مایع ظرف شویی را با آب ترکیب کنید و داخل یک اسپری بریزید سپس با اسپری کردن روی سطوح کثیف و بر طرف کردن گرد و غبار می‌توانید با ظرف دیگری که داخل آن آب است، به نظافت شیشه‌ها بپردازید. این مهم را به خاطر داشته باشید که به خوبی آب اضافه پاک شود تا در پایان لکه‌ای روی شیشه‌ها باقی نماند.

از دستمال بدون پرز استفاده کنید:

 انتخاب دستمال مناسب، مهم‌تر از محلول مناسب برای تمیز کردن شیشه هاست. برای تمیز کردن شیشه‌ها از یک دستمال نم دار بدون پرز استفاده کنید و کار تمیز کاری شیشه را به انجام برسانید. تنها در این صورت است که شیشه‌های تان به براق‌ترین حالت ممکن خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر