کد خبر 337256

رئیس محیط زیست سرباز خبر داد:

ثبت تصویر یک گربه وحشی در شهرستان سرباز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین گشت و کنترل و پایش زیستگاه‌های حیات وحش موفق به ثبت تصویر یک گربه وحشی شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بهزاد دهواری اظهار داشت: بررسی های انجام شده از تصویربرداری یک قلاده گربه وحشی در شهرستان سرباز احتمال حضور جمعیت قابل قبولی از این گونه حیات وحش را قوت بخشیده است.

وی گفت: شهرستان سرباز با توجه به تنوع آب و هوایی و وجود مناطق بکر و دست نخورده محل زیست انواع گونه های حیات وحش محسوب می شود که نیاز به مطالعه و شناسایی دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز افزود: گربه وحشی از خانواده گربه ها و زیر راسته گربه سانان به شمار می رود.

وی بیان کرد: این گونه شبیه گربه اهلی است و در مناطق مختلف با رنگ های متفاوتی از جمله پلنگی، راه راه، شنی و خاکستری روشن دیده می شود و طرز تشخیص آن از گربه اهلی دم کوتاه تر، کلفت تر، پشمالو و حلقه ای تیره رنگ است.

دهواری گفت: گربه وحشی در اکثر زیستگاه های جنگلی، کوهستانی و دشتی زندگی می کند و حدود سه تا پنج بچه به دنیا می آورد که پس از ۱۰ روز چشم باز می کنند.

وی افزود: این گربه شبگرد بوده و به صورت انفرادی زندگی و از پستانداران کوچک، پرندگان، خزندگان، ماهی، قورباغه و حیوانات اهلی تغذیه می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز اظهار داشت: در سال های اخیر به علت تخریب زیستگاه، کم شدن طعمه و بعضا شکار، جمعیت این گونه در اکثر مناطق رو به کاهش گذاشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر