کد خبر 333427

بهرام رادان: علاقه مردم به بازیگر باید به خاطر بازی‌اش باشد +عکس

بازیگر سینما با اشاره به اینکه قبلاً راه نفوذ به دل مردم بازی در یک فیلم خوب بود، گفت: قبلاً بازیگر باید فیلمی خوب یا نقش خوبی بازی می‌کرد تا وارد دل مردم می‌شد اما حالا اول وارد دل مردم می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شب گذشته فریدون جیرانی و بهرام رادان به همراه برخی دیگر از عوامل فیلم «آشفتگی» به کاخ هنرمندان در جشنواره فیلم فجر آمدند تا همراه با دیگر هنرمندان و بخشی از اصحاب رسانه این فیلم را به تماشا بنشینند. فریدون جیرانی گفت: «آشفتگی» در ادامه «خفگی» ساخته شده و شاید موقعیت‌های و داستانش به مراتب کامل‌تر باشد. در شرایطی که در سینمای ایران، مضمون حرف اصلی را می‌زند و کمدی‌های مهم ما متاثر از فضای سیاسی و اجتماعی کشور هستند، ساختن فیلمی مثل «آشفته‌گی» خیلی سخت و پرریسک بود. اما تا زمان اکران عمومی درباره ابعاد دیگر این فیلم صحبت نخواهم کرد.

بهرام رادان هم «آشفتگی» را یک فیلم عجیب عنوان کرد که فریدون جیرانی در به تصویر کشیدن لحظات و شخصیت‌های کاملاً‌ متفاوت با جریان روزمره سینما بسیار شجاعت داشته است. «آشفته‌گی» حال غریبی دارد. وقتی امشب برای دومین بار فیلم را دیدم احساس کردم که این فیلم به واقع یک اثر درست است. خیلی خوشحالم که در این پروژه بودم. امیدوارم شما هم فیلم را دوست داشته باشید. بسیاری به من می‌گویند تیپ‌های مختلف در سینمای ایران به تو می‌آید، بازی کردی و درخشیدی، اما من هنوز از خودم راضی نیستم. من همیشه سعی کرده‌ام برای این مردم قدرشناس و دوست‌داشتنی، بهترین خدمتم در عرصه هنر را ارائه بدهم و تلاش می‌کنم همیشه این پختگی و بالندگی را مردم ببینند. در واقع می‌خواهم رادانی باشم که هرچه کاشته‌ام در این سال‌ها درو کنم.

وی در پاسخ به این سوال که بعد از تجربه نمایش خانگی دوست ندارد به تلویزیون هم بیاید گفت: مدیوم سریال تلویزیونی یا نمایش خانگی با سینما متفاوت است؛ چند بار پیشنهاد نمایش خانگی را قبول نکردم البته قصدم این نبوده که سریال بازی نکنم اما به دلایلی این اتفاق رخ نداده است. البته اگر یک کاری مثل سریال «رقص روی شیشه» که از مرحله ایده در جریان داستان بودم تا روزی که فیلمنامه کامل شد. در واقع به طور دقیق بدانم ماجرا از چه قرار است راحت‌تر می‌توانم پیشنهاد سریال که به کنکاش بیشتری نیاز دارد فکر کنم. شاید یک پیشنهاد خوب که نکته جدیدی از من برای مخاطب نمایان کند، حضور سریالی‌ام پررنگ‌تر شود.

رادان درباره ارتباط بازیگران با مردم تصریح کرد: زمانی ارتباط بازیگران با مردم از طریق فیلم‌هایی بود که بازی می‌کردند و بعد از آن مجلات مطالبی درمورد آن‌ها می‌نوشتند اما امروز فضای مجازی یکی از پارامترهای سلبریتی بودن است. در واقع با مروری بر کارنامه کسانی که تعداد فالوورهایشان بالاست و مورد توجه هستند به این نتیجه می‌رسیم که نقش ماندگاری ندارند اما انگار قبلاً اول بازی می‌کردیم وارد دل مردم می‌شدیم و امروز اول وارد دل مردم می‌شوند. اما من هنوز همان رادان هستم که اگر بخواهم در خاطر مردم بمانم فیلم بد قبول نمی‌کنم.

او با اشاره به اینکه امروز چیزهایی دیگر غیر از بازیگر هم تعیین‌کننده‌اند، گفت: یک دوره‌ای می‌گفتند فلان فیلم را ببینیم که فلان بازیگر بازی کرده اما امروز قصه، کارگردان و عوامل پشت دوربین مهمترند. البته همیشه مهم هستند اما شاید این اهمیت عمومی نشده بود. البته در عین حال برای یک عده‌ای از مردم هم هنوز بازیگر مهم است و اگر فیلمی می‌بینند شاید به خاطر بازی بازیگر مورد علاقه‌شان باشد. این هم یک اتفاق خوبی است؛ همه در راستای بالندگی و سرپا بودن سینمای ماست و این یک اتفاق خوشایند برای فرهنگ و هنر این مملکت است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر