{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 332070

هر کدام از طرفین درگیر در نبرد به دنبال راهی برای ارتقای تکنولوژی‌های موجود و یا حتی اختراعات جدیدتر بودند تا هر طور که شده بر دشمن خود پیروز شوند. پیشرفت علمی در زمینه تکنولوژی‌های نظامی طی دوران جنگ، نتیجه ای جز توسعه تاکتیک‌های مدرن برای کشتار جمعی، انفجارهای ویرانگر و تهدید حیات سربازان در عین تقویت قدرت آنها به دنبال نداشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، هنگامی که ارتش ملت های اروپایی برای نخستین بار در صحنه مبارزه جنگ(جنگ جهانی اول با نام جنگ بزرگ نیز شناخته می شود) در سال 1914 حضور یافتند، هنوز نیزه های خود را سوار بر اسب حمل می کردند. در اواخر جنگ، استفاده از تسلیحات سریع و دقیق، بمباران هوایی، حملات خودروهای زرهی و به کار گیری سلاح های شیمیایی عادی شده بود! ظهور گاز کلر، انفجارهای عظیم ناشی از بمب هایی که از فاصله 32 کیلومتری پرتاب می شدند و مسلسل هایی که با سرعتی اعجاب انگیز گلوله های خود را شلیک می کردند، روند حاکم بر آخرین روزهای جنگ را به کلی تغییر داده بودند.

هر کدام از طرفین درگیر در نبرد به دنبال راهی برای ارتقای تکنولوژی های موجود و یا حتی اختراعات جدیدتر بودند تا هر طور که شده بر دشمن خود پیروز شوند. پیشرفت علمی در زمینه تکنولوژی های نظامی طی دوران جنگ، نتیجه ای جز توسعه تاکتیک های مدرن برای کشتار جمعی، انفجارهای ویرانگر و تهدید حیات سربازان در عین تقویت قدرت آنها به دنبال نداشت. تصاویر مختلفی از تجهیزات نظامی و صحنه های متفاوت جنگ جهانی اول به ثبت رسیده است که در ادامه نگاهی تعدادی از آنها را مشاهده خواهید کرد:

- نیروهای آمریکایی در حال راه اندازی یک تفنگ فرانسوی 37 میلی متری به نام "One-pounder" در سنگر آلزاس (یکی از 22 ناحیه داخلی فرانسه) همراه با فرمانده خود در تاریخ 26 ژوئن سال 1918.

جنگ بزرگ

- نیروهای آمریکایی سوار بر تانک های FT-17 ساخت فرانسه. خط مقدم در جنگل آرگون، شمال شرقی فرانسه تاریخ 26 سپتامبر سال 1918.

جنگ بزرگ

- یک کیت هوانوردی آلمانی مجهز به ماسک صورت گرم شونده به وسیله جریان الکتریسیته، جلیقه و چکمه های خز برای پرواز با پرنده ای که کابین خلبان آن به صورت سر باز طراحی شده است، بدین معناست که خلبان باید از پس شرایط آب و هوایی به شدت سرد بر بیاید.

جنگ بزرگ

- تانک بریتانیایی Mark I که به منظور استتار بهتر رنگ بندی منحصر به فردی دارد. در این تصویر تعداد زیادی سرباز و اسب نیز دیده می شود.

جنگ بزرگ

- یک جوخه توپخانه ترک در Harcira، سال 1917. در این تصویر نیروهای ترک همراه با یک هویتزر سبک آلمانی 105 میلی متری (M98/09) دیده می شوند.

جنگ بزرگ

- گارد ایرلندی که برای استفاده از ماسک های گاز به صف شده اند، نبرد سم (جنگی که توسط ارتش امپراتوری بریتانیا و جمهوری سوم فرانسه علیه امپراتوری آلمان طی جنگ جهانی اول رخ داد)، سپتامبر سال 1916.

جنگ بزرگ

- تانک گازی- الکتریکی Holt، نخستین تانک آمریکایی در سال 1917. این تانک هیچ گاه به صورت انبوه تولید نشد زیرا ضمن وزن بالا، نقاط ضعف متعددی نیز از منظر طراحی داشت.

جنگ بزرگ

- در این تصویر یک پل فولادی تخریب شده دیده می شود که بر فراز آن پل موقت چوبی ساخته شده است. در قسمت تخریبی یک تانک انگلیسی نیز به چشم می خورد که هنگام عبور از پل قبلی به داخل رودخانه سقوط کرده و پس از آن به عنوان پایه ای برای پل جدید از آن استفاده شده است. این عکس مربوط به کمون Masnières در شمال فرانسه است.

جنگ بزرگ

- دفتر تلگراف، اتاق 15، کاخ الیزه، پاریس، فرانسه. تصویر مربوط به تاریخ 4 سپتامبر سال 1918 است.

جنگ بزرگ

- افسران آلمانی در کنار یک خودروی زرهی، اوکراین، بهار سال 1918.

جنگ بزرگ

- یک عضو ناشناس شصت و نهمین اسکادران استرالیایی در حال اتصال بمب های آتش افروز به هواپیمای R.E.8 در فرودگاه AFC، شمال غربی آراس (کمونی در فرانسه).

جنگ بزرگ

- هفت یا هشت اپراتور مسلسل آماده حضور در یک نبرد در فرانسه هستند. روی هر وسیله نقلیه دو مرد دیده می شود. یک نفر سوار بر موتورسیکلت و فرد دیگر به عنوان توپچی سوار بر محفظه ای زرهی متصل به موتورسیکلت. تصویر مربوط به سال 1918 است.

جنگ بزرگ

- نیروهای نیوزیلندی و تانکی تحت عنوان Jumping Jennie در سنگری واقع در فرانسه، تاریخ 10 اوت سال 1918.

جنگ بزرگ

- نیروهای آلمانی در حال تماشای یک خودروی خودکار زرهی کانادایی. در این تصویر اجساد سربازان کانادایی، کمربندهای خالی و جعبه های حاوی فشنگ که روی زمین افتاده اند نیز دیده می شود.

جنگ بزرگ

- سربازان آمریکایی در حال آموزش برای استفاده از ماسک های ضد گاز اشک آور و ورود به سنگری در نیوجرسی، سال 1918.

جنگ بزرگ

- نیروهای آلمانی در حال بارگذاری پرتو افکن های گازی. به دنبال تلاش برای کشف راه گریزی از قوانین بین المللی علیه استفاده از گازهای شیمیایی در جنگ، برخی از مقامات آلمانی ادعا کردند که قوانین مذکور تنها در خصوص به کار گیری موشک های گازی صدق می کند و هیچ محدودیتی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی مرگبار مطرح نخواهد بود.

جنگ بزرگ

- جبهه فلاندر (منطقه بزرگی از فرانسه و بلژیک که هم اکنون یکی از ناحیه های بلژیک به شمار می رود)، حمله شیمیایی، سال 1917.

جنگ بزرگ

- نیروهای فرانسوی در یک سنگر پوشیده شده با سیم خاردار. از این سیم ها برای اولین بار به صورت محدود در جنگ اسپانیایی- آمریکایی استفاده شد. هرکدام از طرفین جنگ جهانی اول با بهره برداری از شبکه های گسترده سیم خاردار، از حرکت رو به جلوی نیروهای زمینی جلوگیری می کردند.

جنگ بزرگ

- پرسنل عکاسی آمریکایی و فرانسوی در فرانسه، سال 1917.

جنگ بزرگ

- فروپاشی ایتالیا در ونیز. در این تصویر یک توپ سنگین و غول پیکر در دهکده ای در نزدیکی شهر اودینه ایتالیا به چشم می خورد. از این هویتزر ایتالیایی عظیم کمتر از 50 عدد طی تمام دوران جنگ ساخته شد. عکس زیر مربوط به نوامبر سال 1917 است.

جنگ بزرگ

- جبهه غربی، شعله افکن های مورد استفاده.

جنگ بزرگ

- بیماری در یک آزمایشگاه رادیولوژی سیار متعلق به ارتش فرانسه، سال 1914.

جنگ بزرگ

- یک تانک بریتانیایی Mark IV که به دست آلمان ها افتاده و مجددا رنگ شده است. همانطور که در تصویر دیده می شود، تانک مورد نظر در جنگلی کوچک رها شده است.

جنگ بزرگ

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری