کد خبر 330139

«عقل سالم در بدن سالم» را چگونه اجرا کنیم؟

حتما شما هم این مثل قدیمی را شنیده‌اید که می‌گویند "عقل سالم در بدن سالم". وقتی این شعار را می‌شنویم اغلب به یاد ورزش کردن می‌افتیم. اما جالب است بدانید می‌توان با تغذیه مناسب نیز این شعار را محقق کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، حتما شما هم این مثل قدیمی را شنیده اید که می گویند "عقل سالم در بدن سالم". وقتی این شعار را می شنویم اغلب به یاد ورزش کردن می افتیم. اما جالب است بدانید می توان با تغذیه مناسب نیز این شعار را محقق کرد.

اگر قصد دارد سلامت مغز خود را حفظ کنید بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که می توانید با کمک برخی تکنیک های تغذیه ای سلامت بدن خود را حفظ کنید:

_سعی کنید بیشتر سیر مصرف کنید. این گیاه که شاید بسیاری از افراد به علت بوی آن مورد غضب قرارش داده اند از مفید ترین خوراکی ها برای بهبود روند فعالیت های مغز است.

_جالب است بدانید زردچوبه از جمله ادویه هایی است که به شدت به کارکرد موثر مغز کمک می کند بنابراین سعی کنید در غذاهای خود از زردچوبه بیشتر استفاده کنید.

_مصرف منظم سبزیجات می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد. این موضوعی است که می تواند همزمان به کاهش وزن و بهبود عملکرد ارگان های حیاتی بدن نیز کمک کند.

_مصرف آب کافی می تواند نقشی موثر در سلامت سلولهای مغز و پیشگیری از التهابات مغزی ایفا کند.

_جالب است بدانید دو سبزی جعفری و آویشن نیز می توانند نقشی موثر در کاهش مشکلاتی مثل پارکینسون ایفا کنند.

_مصرف منظم گردو می تواند به افزایش سلامت مغز و بهبود یادگیری و عملکرد حافظه کمک کند.

_مصرف برگه های میوه های خشک نیز می تواند به عنوان یک میان وعده عالی برای کاهش وابستگی به قندهای مصنوعی در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر