کد خبر 317082

جاده‌های مازندران برفی و مه آلود شد

مرکز مدیریت راههای مازندران اعلام کرد که هم اکنون تمامی محورهای مواصلاتی مازندران منتهی به پایتخت برفی و مه آلود است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ کارشناس مرکز مدیریت راه مازندران صبح امروز شنبه  گفت که بارش باران و برف خفیف در محور کندوان حوالی تونل در حال باریدن است و در محدوده هزارچم نیز مه غلیظ وجود دارد.

مهدی غلامیان افزود: در محور هراز نیز از تونل تکاور تا امام زاده هاشم بارش باران همراه با مه غلیظ وجود دارد و وضعیت بخصوص در گردنه امامزاده هاشم جدی است.

وی گفت: بارش باران در تمامی محور فیروزکوه مشاهده می شود و در محدوده گردنه گدوک بارش برف همراه با مه غلیظ گزارش شده که سبب کندی حرکت خودروها شده است.

غلامیان با بیان اینکه در باقی جاده های مواصلاتی استان نیز بارش باران مشاهده می شود، اعلام کرد که در حال حاضر ترافیک سنگینی در جاده های مازندران وجود ندارد اما به دلیل بارش باران تردد به کندی انجام می شود.

وی از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده های استان به خصوص جاده های کوهستانی رانندگی کرده و حتما خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

کارشناس راهداری همچنین هشدار داد که به علت بارش باران و کاهش دما جاده های استان بشدت لغزنده است و از رانندگان خواست تا فاصله ایمن و همچنین هشیاری کامل را رعایت کرده و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل نمایند.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که ناپایداری جوی همراه با بارش برف و باران که با کاهش دما همراه است تا پایان امروز در این خطه شمال کشور ادامه دارد.

در حال حاضر سیاه بیشه با صفر درجه، آلاشت با یک درجه و بلده نور با 2 درجه سانتیگراد سردترین و نوشهر با 11 درجه گرم ترین نقاط استان هستند.

همزمانی تعطیلی ولادت حضرت رسول اکرم (ص) به تعطیلات پایان هفته گذشته سبب شد تا وجود پیش بینی بارندگی، مازندران چند روز گذشته شاهد حضور انبوهی از مسافران و بومیان ساکن سایر استان ها بویژه تهران باشد.

بر اساس آمارهای رسمی، روزانه 2 میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر