کد خبر 316326

رییس پلیس راهور ناجا:

استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب اجباری است

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودروها الزامی است گفت: هنوز مشخص نشده سرنشینان در تصادف خودروی رییس تامین اجتماعی کمربند بسته بودند یا خیر.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار تقی مهری در حاشیه چهارمین همایش ملی ایمنی ترافیک در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که رئیس فقید سازمان تأمین اجتماعی و معاون وی در سانحه رانندگی از کمربند استفاده کرده بودند، اظهار کرد: این موضوع در حال بررسی است اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم که چه تعداد از سرنشینان این خودرو از کمربند استفاده کرده بودند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودرو در جاده‌های برون‌شهری الزامی است، تصریح کرد: رانندگان ملزم به ارائه تذکر به تمامی سرنشینان خودرو برای استفاده از کمربند ایمنی هستند.

وی با بیان اینکه سانحه رانندگی برای همراهان وزیر کار در نقطه حادثه‌خیز استان گلستان به وقوع پیوست، یادآور شد: در استان گلستان بیش از ۱۰۰ نقطه حادثه‌خیز احصا شده است، تعدادی از این نقاط برطرف شده اما حدود ۶۰ یا ۷۰ نقطه حادثه‌خیز در این استان باقی‌مانده است.

مهری افزود: در کشور حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که حدود ۲۳۰۰ نقطه مربوط به جاده‌های برون‌شهری است و این نشان می‌دهد که باید برای ایمنی راه برنامه‌ریزی بیشتری انجام دهیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی متذکر شد: تعداد کشته‌های رانندگی از ۲۷ هزار نفر در سال ۸۴ به حدود ۱۶ هزار نفر در پایان سال ۹۶ کاهش پیدا کرده است که نشان می‌دهد اقدامات در زمینه‌های مختلف اعم از فرهنگ‌سازی، کنترل رفتار رانندگان و ... صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی توسط رسانه‌های گروهی نقش مؤثری در کاهش تلفات رانندگی داشته، اما باید اقدامات بیشتری انجام دهیم، این اتفاق نیاز به کار مشترک در یک مقام راهبری دارد که بتواند همه دستگاه‌ها را ملزم کند.

مهری درباره بحث اقتصادی برای رفع نقاط حادثه‌خیز یادآور شد: مسئولان در سازمان راهداری و وزارت راه عنوان می‌کنند که عدم تخصیص اعتبار باعث شده نتوانیم همه نقاط حادثه‌خیز در کشور را رفع کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در پاسخ به این سوال که آیا رانندگی رانندگان همراه مسئولان اعم از کاروان‌های حفاظتی رصد می‌شود، گفت: اجرای قوانین و مقررات در کشور ما الزامی است. هر کس و در هر جایگاهی که باشد با بهره‌گیری از فناوریهای نوین و تجهیزات مجهز شده در سطح راه‌ها و شهرها اعمال قانون می‌شود، تخلفات ثبت شده و در سابقه فرد به عنوان نمره منفی لحاظ می‌شود و فرقی بین افراد نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری