کد خبر 312154

ترافیک پرحجم در مسیر بازگشت زائران اربعین

هم اکنون شاهد ترافیک پرحجم در مسیرهای بازگشت زائران اربعین هستیم و بر این اساس در محورهای مهران_صالح آباد_ایلام_سرابله در استان ایلام و محورهای اسلام آباد و کرمانشاه_همدان در استان کرمانشاه شاهد ترافیک پرحجم و نیمه سنگین هستیم اما تردد به شکل روان در حال انجام است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانی درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی درحال حاضر در اکثر محورهای استان‌های مازندران و گیلان و نیز محور گرمی - بیله سوار در استان اردبیل بارش باران گزارش شده است که در همین راستا لازم است رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کرده و حتما فاصله طولی مناسب را با خودروی مقابل حفظ کنند.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات محورهای فیروزکوه، کرج_چالوس و کیاسر_سمنان مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است، تصریح کرد: در محورهای اهر_کلیبر و سراب_اردبیل در استان آذربایجان شرقی نیز وضعیت مشابه گزارش شده که توصیه می‌شود رانندگان با دقت کافی و سرعت مطمئنه در این محورها حرکت کنند.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور نیز گفت: هم اکنون شاهد ترافیک پرحجم در مسیرهای بازگشت زائران اربعین هستیم و بر این اساس در محورهای مهران_صالح آباد_ایلام_سرابله در استان ایلام و محورهای اسلام آباد و کرمانشاه_همدان در استان کرمانشاه شاهد ترافیک پرحجم و نیمه سنگین هستیم اما تردد به شکل روان در حال انجام است.

رحمانی با بیان اینکه محور همدان_ساوه در استان همدان و محورهای سوسنگرد و شلمچه_خرمشهر در استان خوزستان نیز با ترافیک پرحجم روبه رو است، گفت: لازم است زائران در مسیر بازگشت از عجله و شتاب و رانندگی در شرایط خستگی و خواب آلودگی پرهیز کنند.

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر محورهای کشور نیز گفت: در مسیر شمال به جنوب محور کرج_چالوس در محدوده های مرزن آباد، دزبن و هزارچم ترافیک نیمه سنگین و در طول محور پر حجم و روان است. همچنین در مسیر شمال به جنوب محور هراز در محدوده‌های پارک جنگلی آمل و نارنجستان تا تونل شماره یک نیز ترافیک سنگین است و  در محدوده‌های لاریجان و گزنک در این محور نیز حجم ترافیک نیمه سنگین است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: در مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه در محدوده تونل شیرگاه ترافیک نیمه سنگین و در طول محور پر حجم اما روان گزارش شده است. در استان گیلان نیز در مسیر شمال به جنوب محور رشت_قزوین در محدوده سه راهی سنگر ترافیک نیمه سنگین است و در محدوده مسکن مهر رودبار نیز وضعیتی مشابه گزارش شده است، اما در طول این محور ترافیک پر حجم و روان است.

به گفته رحمانی، در شرق استان تهران در محور قدیم بومهن_تهران محدوده پلیس راه جاجرود ترافیک نیمه سنگین است و در آزادراه قزوین به کرج نیز ترافیک پر حجم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در آزادراه قزوین - کرج از پل حصارک تا پل فردیس نیز ترافیک نیمه سنگین است، گفت: در مسیر آزادراه کرج -تهران نیز از پل فردیس تا پل کلاک ترافیک نیمه سنگین است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در دیگر جاده‌های کشور پدیده جوی و مشکل ترافیکی گزارش نشده است، اظهارکرد: رانندگان و مسافران در هرساعت از شبانه روز می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور و نیز امدادرسانی به حوادث احتمالی با  شماره تلفن 88255555 تماس بگیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر