{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 272872

در نوروز امسال (۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ) یک هزار و ۳۴ نفر، یعنی به طور متوسط روزانه ۵۱.۷ نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اند که نسبت به متوسط روزانه زمان مشابه سال گذشته (۴۱.۶ نفر) برابر ۲۴.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ،در نوروز سال جاری ۷۰.۸ درصد کشته‌های حوادث رانندگی مربوط به جاده‌های برون شهری (۷۳۲ نفر)، ۲۱.۲ درصد در راه‌های درون شهری (۲۱۹ نفر)، ۷.۹ درصد در جاده‌های خاکی-روستایی (۸۲ نفر) و محل تصادف وحدود یک دهم درصد موارد نامعلوم (یک نفر) بوده است.
همچنین تعداد متوفیان تصادف در جاده‌های برون شهری ۲۰.۱ درصد، راه‌های درون شهری ۲۹.۹ درصد و در جاده‌های خاکی- روستایی ۵۶.۵ درصدافزایش یافته است.
بر اساس این گزارش بیشترین تصادفات منجر به مرگ در روز‌های دهم و سیزدهم فروردین (هر کدام با ۶۵ فوتی) و ۲۸ اسفند (با ۶۱ فوتی) وکمترین تصادفات منجر به مرگ در روز‌های ۱۵ فروردین (با ۳۴فوتی )، ششم فروردین (با ۳۶ فوتی ) و نهم فروردین (با ۴۴ فوتی) رخ داده است.
در نوروز امسال استان‌های فارس با ۹۹ و کرمان با ۷۵ فوتی بیشترین و استان‌های اردبیل با ۶ و بوشهر با ۱۰ فوتی کمترین تعداد کشته‌های ناشی از تصادف را داشته‌اند.
بیشترین درصد افزایش در مرگ‌های ناشی از تصادفات مربوط به ایام نوروزامسال نسبت به سال گذشته در استان‌های کردستان (۲۴۱.۳ درصد) و زنجان (۱۴۹.۴ درصد) و بیشترین کاهش در استان‌های بوشهر (۳۸.۲- درصد) و قزوین (۲۸.۱- درصد) بوده است.
نوروز سال ۱۳۹۶ هم ۷۲.۱ درصد از کشته‌های ناشی از حوادث رانندگی مرد و ۲۷.۹ درصد زن بوده‌اند. از لحاظ تحصیلی ۲۴.۳ درصد هم بی سواد، ۴۶.۲ درصد دارای تحصیلات کمتر از دیپلم، ۱۶.۳ درصد دیپلمه، ۱۱.۲ درصد بالاتر از دیپلم و ۱.۹ درصد نامعلوم بوده است.
همچنین در زمان وقوع حادثه ۳۷ درصد از افراد راننده وسیله نقلیه، ۱۷.۶ درصد عابر پیاده و ۴۴.۲ درصد سرنشین یا ترک وسیله نقلیه بود‌ه‌اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری