کد خبر 261561

تگرگ، سیلاب و خیزش گرد و غبار طی دو روز آینده

طی روز چهارشنبه بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و احتمال تگرگ در آذربایجان‌ها، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز و تهران به‌وقوع می‌پیوندد؛ البته در ارتفاعات اردبیل و آذربایجانها هم بارش‌ها به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و گفت: این سامانه بارشی نزدیک به ۲۰ استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ پیامد دیگر این سامانه بارشی کاهش هشت تا ۱۰ درجه‌ای دما در سواحل خزر خواهد بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: امروز غالب نقاط کشورمان جوی نسبتاً آرام همراه با وزش باد موقتی را دارند.

وی افزود: طی ساعات آتی بارش پراکنده باران در کرمان و سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست؛ ضمنا وزش باد شدید و گردوخاک در هرمزگان نیز به وقوع می‌پیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: طی روز چهارشنبه سامانه بارشی شمال غرب، سواحل غربی خزر و مناطقی از جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی و البرز غربی و به ‌تدریج بخشهایی از غرب، البرز مرکزی و شرقی، سواحل شرقی خزر و مناطقی از شمال شرق را در برمی‌گیرد که پیامد آن رگبار باران، گاهی رعدو برق و وزش باد شدید خواهد شد.

به گفته وظیفه، از بعدازظهر روز چهارشنبه در بخشهایی از دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که احتمال خیزش گردوخاک در برخی مناطق مذکور وجود دارد.

وی افزود: طی روز چهارشنبه شاهد شمالی شدن جریان‌های جوی و کاهش هشت تا 10 درجه‌ای دما در استانهای ساحلی دریای خزر خواهیم بود و در این مدت دریای خزر هم مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز چهارشنبه بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و احتمال تگرگ در آذربایجان‌ها، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز و تهران به‌وقوع می‌پیوندد؛ البته در ارتفاعات اردبیل و آذربایجانها هم بارش‌ها به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: بارش باران به صورت خفیف‌تر در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان و کهگیلویه وبویر احمد رخ می‌دهد که احتمال خیزش خاک در خوزستان و ایلام دور از ذهن نیست.

وی با بیان اینکه در روز پنج شنبه نیز بارش‌ها تداوم می‌یابد، گفت: طی روز پنجشنبه نیز بارش‌ها در جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس، جنوب، بخشهایی از مرکز، البرز مرکزی و شرقی، سواحل مرکزی و شرقی خزر، شمال شرق و بخشهایی از شرق کشور به وجود می‌آید.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور نیز روز پنج شنبه با باد و گرد و خاک همراه می‌شود که کاهش دید افقی را به دنبال دارد.

وظیفه افزود: کاهش دمای حدود 6 تا 8 درجه‌ای روز پنجشنبه در برخی مناطق شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود؛ ضمن اینکه خلیج فارس و تنگه هرمز تا سه روز آینده به سبب وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهد بود.

وی اظهار کرد: طی روز پنجشنبه نیز استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان با رگبار و وزش باد شدید مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی همین مدت نیز احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در شرق خوزستان، کهگیلویه وبویر احمد، چهار محال وبختیاری، نیمه غربی اصفهان، لرستان، جنوب استان مرکزی و شمال فارس وجود دارد بنابراین باید توصیه‌های ایمنی برای جلوگیری از بروز خسارت مورد توجه قرار گیرد.

وظیفه، شهرکرد با دو درجه زیر صفر را سردترین نقطه کشور و اهواز با 33 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 27 درجه بالای صفر رسید که در روزهای آتی بارش پراکنده باران و وزش باد شدید نیز دور از انتظار نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری