کد خبر 249136

افزایش دو برابری تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: امسال تسهیلات اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش این نهاد به همت دولت و مجلس شورای اسلامی از ۱۰ هزار به ۲۱ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، پرویز فتاح شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: این میزان تسهیلات نسبت به سال گذشته بیش از 2 برابر شده و تاکنون در سطح کشور حدود 65 درصد آن جذب شده است.

وی افزود: اگر این میزان تسهیلات همانند سال گذشته بصورت 100 درصدی جذب شود، 140 هزار شغل در کشور ایجاد می شود و این تعداد تا حدود سه سال آینده از چرخه حمایتی امداد خارج می شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه میزان تسهیلات اشتغالزایی در استان کردستان سال گذشته 400 میلیارد ریال بود که بصورت 100 درصدی جذب شد، گفت: امسال این میزان ۲ برابر شده و تاکنون ۵۵ درصد آن جذب شده که باید تلاش شود 45 درصد باقی مانده نیز جذب شود.

**15درصد جمعیت تحت پوشش کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند

فتاح در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی این نهاد توانمندسازی مددجویان تحت پوشش است، اظهار کرد: با تلاش های انجام شده در 2 سال اخیر 15 درصد جمعیت تحت پوشش از چرخه حمایتی نهاد خارج شده اند.

وی افزود: خروج این افراد از چرخه حمایتی امداد به معنی توانمند سازی آنان از راه های مختلف از جمله حرفه آموزی و دریافت تسهیلات اشتغالزایی است و این مساله برای ما افتخار بزرگی به شمار می رود.

به گفته وی در زمینه جذب مددجو نیز هرساله سهمیه ای به استان ها داده می شود که خانواده های نیازمند را شناسایی و تحت پوشش قرار داده و در زمینه توانمندسازی آنان بکوشند.

** افزایش 20 درصدی کمک های مردمی در کشور

فتاح در ادامه سخنان خود به کمک های مردمی در سرفصل های مختلف اشاره کرد و گفت: هدفگذاری ما برای امسال افزایش 20 درصدی کمک ها بود که این مهم در 10 ماه گذشته از سال محقق شده است.

وی اضافه کرد: در 10 ماه گذشته 15 هزار میلیارد ریال کمک مردمی در سرفصل های مختلف کمیته امداد امام خمینی(ره) جمع آوری شده که این میزان نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی نشان می دهد و قطعا این آمار در 2 ماه باقی مانده افزایش پیدا خواهد کرد.

** 50 هزار واحد مسکن مهر سال آینده به کمیته امداد واگذار می شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش در سطح کشور به عنوان یکی دیگر از برنامه های این نهاد اشاره کرد و گفت: در بندی از بودجه 97، دولت موظف شده که سال آِینده 50 هزار واحد مسکن مهر را به این نهاد تحویل دهد تا تکمیل کرده و در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار دهیم.

 سه میلیون مددجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور قرار دارند که 1.5 میلیون نفر آنان سالمند هستند.

یک میلیون زن سرپرست خانوار، 175 هزار فرزند یتیم، 330 هزار دانش آموز، 72 هزار دانشجو، 35 هزار خانواده زندانی و 90 هزار کودک زیر 6 سال زیر پوشش این نهاد قرار دارند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر