در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته سوم شهریور/ ماجرای خرید سکه با کارت ملی چه بود؟

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: اگر این هفته ارزش اونس و نرخ ارز ثابت بماند تغییری در قیمت طلا و سکه نخواهیم داشت اما درصورت افزایش این دو عامل، بازار طلا هم روند صعودی خواهد داشت.

اقتصاد آنلاین فاطمه اکبرخانی؛  نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به وضعیت بازار طلا طی هفته اخیر اظهار کرد: هفته گذشته قیمت طلا و سکه با وجود تعطیلی بازار اصلی و افت دادو‌ستد‌ها، گران شد به طوریکه سکه از روز پنجشنبه قبل تعطیلات محرم تا بعد تاسوعا با ۶۵۰هزار تومان افزایش به ۱۱میلیون و ۴۵۰هزار تومان رسید که البته در آخرین روز هفته روند بازار مجددا نزولی شد.

او ادامه داد: لازم به ذکر است که در این روند صعودی عامل تقاضا هیچ تاثیری نداشته و افزایش قیمت طلا و سکه صرفا متاثر از جهش ۲۴دلاری اونس جهانی و رشد نرخ ارز بوده است.

بذرافشان درباره حال‌و‌هوای امروز بازار طلا هم توضیح داد: بازار اصلی طلا بعد از حدود یک هفته تعطیلی از امروز آغاز به کار کرده و تا کنون شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها بوده‌ایم.

قیمت طلا و سکه در نیمه شهریور ماه۹۹

به گفته این فعال بازار طلا، در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۱۱میلیون و ۳۲۰هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۰میلیون و ۸۵۹هزار تومان و نیم سکه پنج میلیون و ۵۷۰هزار تومان است.

او اضافه کرد: همچنین بهای طلای ۱۸عیار در بازار امروز به گرمی یک میلیون و ۱۰۳هزار تومان رسید و ربع سکه و سکه یک گرمی نیز به ترتیب با قیمت سه میلیون و ۱۶۰ و یک میلیون و ۷۲۰هزار تومان معامله می‌شود.

تکذیب دریافت مالیات از خریداران سکه با کارت‌ملی

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به خبر خرید سکه با کارت ملی اشاره کرد و گفت: متاسفانه این خبر در برخی رسانه‌ها به اشتباه منتشر شد چراکه این اقدام از سال گذشته پیرو قانون مبارزه با پولشویی که توسط وزارت صمت اعلام شده در حال اجرا است.

بذرافشان گفت: بر اساس این قانون واحد‌های صنفی ما موظف هستند برای جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده، در معاملات بالای ۱۵میلیون تومان از مطابقت کارت ملی و کارت بانکی خریدار اطمینان حاصل کنند.

وی در پایان تاکید کرد: دریافت کارت ملی صرفا جهت مبارزه با پولشویی بوده و اینکه گفته می‌شود هدف از این کار دریافت مالیات از خریداران طلا و سکه است را تکذیب می‌کنم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • طلافروش
    ۰ ۰

    ایشون دبیر اتحادیه نیستند
    دبیر هیات مدیره ی اتحادیه هستند