کد خبر 459458

در پی اعلام رسمی رکود انگلیس

طلا صعودی شد

درحالی که طلا بیشترین کاهش یک روزه در بیش از ۷سال گذشته را در معاملات دیروز ثبت کرد اما امروز با اعلام رسمی رکود انگلیس این فلز زرد ۲۵.۵۴ دلار گران شد و به کانال ۱۹۰۰دلار بازگشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، با انتشار آمار ضعیف از اقتصاد انگلیس که نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی ناشی از کرونا را تقویت کرد، قیمت طلا به 1900 دلار بازگشت و به این فلز گران بها کمک کرد تا خسارات ناشی از افزایش ارزش دلار را جبران کند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 25.54 دلار افزایش 1937.43 دلار فروخته شد. طلا در ساعات اولیه معاملات آسیایی 2.5 درصد کاهش یافت.

رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه آوریل تا ژوئن به علت شیوع کرونا، 20.4 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش رشد اقتصادی است که کشورها تاکنون اعلام کرده اند.

جیگار تریویدی، تحلیلگر بازار گفت: «در نهایت، آنها رسما اعلام کردند برای نخستین بار از بحران مالی وارد رکود شدند. این باعث افزایش قیمت طلا و نقره شد.»

علی رغم بیشترین کاهش یک روزه در بیش از 7 سال گذشته در معاملات دیروز، قیمت طلا تاکنون در سال جاری میلادی افزایش 28 درصدی را ثبت کرده است. زیرا سرمایه گذاران طلا در بحبوحه نگرانی در مورد عدم بازپرداخت ارز و ترزیق پول به بازار از سوی بانک های مرکزی، به خرید طلا روی آورده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری